Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Master Musicians of Bukkake 6 maja w Warszawie

Master Musicians of Bukkake 6 maja w Warszawie

W najbliższy piątek, 6 maja, w warszawskim klubie Powiększenie wystąpią Amerykanie z Master Musicians of Bukkake. Koncert odbędzie się w ramach Warsaw Music Week.

Master Musicians of Bukkake na świat wydała przebogata scena doom metalowa Seattle. Był rok 2003.
Ich pierwszy album ukazał się nakładem należącej do kultowego zespołu Sun City Girls wytwórni Abduction. Gościnnie wystąpili na nim Alan Bishop (Sun City Girls, współzałożyciel wytwórni Sublime Frequencies) i Charlie Gocher (nieżyjący już perkusista SCG).

Od tego czasu ten nieokiełznany ansambl improwizatorów ustabilizował swój skład na poziomie siedmiu osób, i wydał trylogię "Totem". To w zasadzie supergrupa, w której znalazło się miejsce dla muzyków z zespołów Earth, Grails, Asva, The Accused czy Burning Witch. Z tego ostatniego wywodzą się też Stephen O'Malley i Greg Anderson, dziś tworzący Sunn 0))). Ich rozimprowizowane, trudne do zaklasyfikowania muzyczne rytuały ociekają psychodeliczną egzotyką. Producencką pieczę nad MMOB sprawuje ich muzyk - Randall Dunn (producent płyt Boris, Sunn 0))) i Earth), którego atrybuty sceniczne to tybetańska trąba rag-dun, melotron, syntezatory, gitara oraz śpiew akwolitowy. Inne środki ekspresji, z których korzystają Master Musicians Of Bukkake, to misy tybetańskie, gongi rytualne, wróżby, artrofia, włoski strach lat '80, dźwiękowe halucynacje czy wieczne pragnienie.

Gdzie: Klub Powiększenie, Warszawa, Nowy Świat 27

Kiedy: Piątek, 6 maja, start godz. 20.00

Za ile: 30 zł / 40 zł w dniu koncertu

Recenzję najnowszej płyty MMOB "Totem 3" możecie przeczytać tutaj.

ZAPRASZAMY!!!

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31