Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Grinderman w lipcu we Wrocławiu

Grinderman w lipcu we Wrocławiu

Nick Cave z zespołem Grinderman wystąpią w lipcu podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty.

Widzowie festiwalu będą mogli poznać nie tylko jego twórczość, ale także obejrzeć najnowszy film Wima Wendersa - reżysera, w którego trzech filmach wystąpił Nick Cave. Podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędą się cztery pokazy specjalne filmu Wendersa, dedykowanego Philippine "Pinie" Bausch.

Znane są związki Nicka Cave’a z kinem. Wystarczy przypomnieć, że muzyk wystąpił w takich filmach Wima Wendersa, jak: "Niebo nad Berlinem", "Aż na koniec świata", "Tak daleko, tak blisko". 11. MFF Era Nowe Horyzonty - największy polski festiwal filmowy - będzie zatem okazją do poznania twórczości obu artystów.

Podczas festiwalu odbędą się cztery pokazy specjalne najnowszego filmu Wima Wendersa pt. "Pina". To pierwszy artystyczny film zrealizowany w technice 3D, który odkrywa dla kina jej zupełnie nowe możliwości. Poświęcony został Pinie Bausch - legendarnej niemieckiej tancerce, choreografce i reformatorce tańca współczesnego. Obraz, stanowiący niezwykły kolaż sztuki kina, sztuki tańca i sztuki teatru, był wielkim wydarzeniem tegorocznego festiwalu w Berlinie i spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem mediów. Podczas MFF ENH film będzie pokazywany w dniach 22, 23, 29 i 30 lipca o godzinie 19.00 w kinie Helios. Oficjalna polska premiera filmu odbędzie się zaś we wrześniu.

Grinderman ze swoim frontmanem - Nickiem Cavem - przyjadą do Wrocławia promować swój nowy album "Grinderman 2". Ich występ, będący główną muzyczną atrakcją festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędzie się 29 lipca na Wyspie Słodowej. Będzie to pierwszy i jedyny koncert zespołu w Polsce. Bilety w sprzedaży od 25 marca.

Ceny biletów do 30 czerwca:

Strefa I - 180 zł
Strefa II - 120 zł
Strefa I dla posiadaczy karnetów filmowych - 160 zł
Strefa II dla posiadaczy karnetów filmowych - 100 zł

Ceny od 1 lipca:

Strefa I - 210 zł
Strefa II - 140 zł
Strefa I dla posiadaczy karnetów filmowych - 190 zł
Strefa II dla posiadaczy karnetów filmowych - 120 zł

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31