Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Grinderman w lipcu we Wrocławiu

Grinderman w lipcu we Wrocławiu

Nick Cave z zespołem Grinderman wystąpią w lipcu podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty.

Widzowie festiwalu będą mogli poznać nie tylko jego twórczość, ale także obejrzeć najnowszy film Wima Wendersa - reżysera, w którego trzech filmach wystąpił Nick Cave. Podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędą się cztery pokazy specjalne filmu Wendersa, dedykowanego Philippine "Pinie" Bausch.

Znane są związki Nicka Cave’a z kinem. Wystarczy przypomnieć, że muzyk wystąpił w takich filmach Wima Wendersa, jak: "Niebo nad Berlinem", "Aż na koniec świata", "Tak daleko, tak blisko". 11. MFF Era Nowe Horyzonty - największy polski festiwal filmowy - będzie zatem okazją do poznania twórczości obu artystów.

Podczas festiwalu odbędą się cztery pokazy specjalne najnowszego filmu Wima Wendersa pt. "Pina". To pierwszy artystyczny film zrealizowany w technice 3D, który odkrywa dla kina jej zupełnie nowe możliwości. Poświęcony został Pinie Bausch - legendarnej niemieckiej tancerce, choreografce i reformatorce tańca współczesnego. Obraz, stanowiący niezwykły kolaż sztuki kina, sztuki tańca i sztuki teatru, był wielkim wydarzeniem tegorocznego festiwalu w Berlinie i spotkał się z niezwykle przychylnym przyjęciem mediów. Podczas MFF ENH film będzie pokazywany w dniach 22, 23, 29 i 30 lipca o godzinie 19.00 w kinie Helios. Oficjalna polska premiera filmu odbędzie się zaś we wrześniu.

Grinderman ze swoim frontmanem - Nickiem Cavem - przyjadą do Wrocławia promować swój nowy album "Grinderman 2". Ich występ, będący główną muzyczną atrakcją festiwalu Era Nowe Horyzonty odbędzie się 29 lipca na Wyspie Słodowej. Będzie to pierwszy i jedyny koncert zespołu w Polsce. Bilety w sprzedaży od 25 marca.

Ceny biletów do 30 czerwca:

Strefa I - 180 zł
Strefa II - 120 zł
Strefa I dla posiadaczy karnetów filmowych - 160 zł
Strefa II dla posiadaczy karnetów filmowych - 100 zł

Ceny od 1 lipca:

Strefa I - 210 zł
Strefa II - 140 zł
Strefa I dla posiadaczy karnetów filmowych - 190 zł
Strefa II dla posiadaczy karnetów filmowych - 120 zł

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31