Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Ino-Rock Festival 2011 - pełna lista wykonawców

Ino-Rock Festival 2011 - pełna lista wykonawców

10 września 2011 r. w Teatrze Letnim w Inowrocławiu odbędzie się czwarta edycja festiwalu Ino-Rock. Znamy już pełną listę wykonawców.

Po sukcesie trzech wcześniejszych edycji Ino-Rock Festival, kiedy to w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego w Inowrocławiu wystąpili Focus - Riverside - The Pineapple Thief - Quidam (w 2008), Steve Hackett Band - Nosound - Indukti - After (w 2009) oraz Anathema - Ozric Tentacles - Airbag - Votum (w 2010), tegoroczna odsłona festiwalu zapowiada się nie mniej atrakcyjnie.

Jak zawsze kontynuowana będzie idea zapraszania na festiwal wykonawców niekoniecznie zbieżnych stylistycznie, jednak trafiających swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach.

Tegoroczną edycję Ino-Rock otworzy występ rodzimej formacji Lebowski, która swoim debiutanckim albumem "Cinematic" wywołała spore poruszenie na krajowym podwórku.

Natomiast bezpośrednio po niej wystąpi prawdziwa sensacja z Wysp Brytyjskich - znakomity kwartet Wolf People, którego debiutancki album "Steeple" z 2010 r. zyskał niezwykłe uznanie we wszystkich liczących się magazynach w Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Album powstał na terenie starej posiadłości w Walii. Dwór popadł w totalną ruinę i rozebrano go w latach 80. Muzycy nagrywali w starej stodole zamienionej na studio, a mieszkali w domkach dla służby i kuchni. "Steeple" to dopracowana w najdrobniejszych szczegółach płyta, imponująca przy tym poziomem wykonania. Zamieszczone na niej kompozycje zachwycą z pewnością wszystkich tych, którzy kochają brytyjskie, bluesowo-psychodeliczne brzmienie początku lat 70. przyprawione oczywiście solidną szczyptą nowoczesności.

Jako kolejna pojawi się na scenie pierwsza z dwóch gwiazd tegorocznej edycji festiwalu, gość ze Szwecji - Pain of Salvation.

W świecie rządzonym przez coraz bardziej nieugięte zasady i konformistyczne koncepcje sztuki, zespół Pain of Salvation stworzył na międzynarodowej scenie muzycznej swoją własną niszę. Ich inteligentnie skomponowane i zręcznie zaaranżowane utwory są mieszaniną metalu, popu, funky, disco, bluesa, gotyku oraz folku z arabskimi i orientalnymi wpływami, a także bardziej lub mniej ekstremalnych stylów muzycznych, tworząc przy tym jednolitą całość. Pain of Salvation świadomie nie poddaje się żadnym artystycznym kompromisom, a jedyne kryterium dla ich kompozycji stanowi najwyższa jakość oraz głębia zawartości.

Ostatni album zespołu "Road Salt One" ukazał się w maju 2010. W marcu 2011 Daniel Gildenlöw zapowiedział premierę drugiej części "Road Salt". Ma ona ukazać się we wrześniu. Wtedy też zespół pojawi się w Polsce po raz trzeci jako jedna z gwiazd czwartej edycji festiwalu "Ino-Rock".

Aktualny skład formacji:

Daniel Gildenlöw - vocals, guitar
Johan Hallgren - guitar, backing vocals
Fredrik Hermansson - keyboards, synthesizers
Léo Margarit - drums, backing vocals

Ostatnim wykonawcą, który wystąpi w finale festiwalu będzie Brendan Perry z zespołem.

Pochodzący z Londynu kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, współzałożyciel legendarnej formacji Dead Can Dance, jest jedną z najbardziej intrygujących postaci muzyki alternatywnej trzech minionych dekad.

W ubiegłym roku, po jedenastu latach przerwy Brendan Perry powrócił z nowym wydawnictwem "Ark", na którym pojawiły się m.in. utwory "Babylon" i "Crescent", skomponowane w związku z krótką reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku (i promowane podczas Dead Can Dance Reunion Tour).

Na pełnych magii koncertach w roku 2010 i 2011 artysta wykonuje wraz ze swoim zespołem materiał z dwóch solowych albumów, ale też z repertuaru Dead Can Dance, jak i kompozycje premierowe.

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

Encrypted Maigra

Osiem lat milczenia to wystarczająco dużo czasu, aby zapomnieć nawet o najlepszych.

Gramy dalej

7 /10
Wybacz No More Jokes

Wreszcie pojawił się zespół, który przy odrobinie promocji i kilku głośniejszych koncertach, mógłby ukrócić hegemonię pewnego łódzkiego...Gramy dalej

7 /10
Thunder ocena 7
Rip It Up
Gatunek: Hard rock
Body Count ocena 8
Bloodlust
Gatunek: Thrash metal
Muzozoic ocena 5
Telepatologika
Gatunek: Fusion
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniKwiecieńnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30