Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Letko i City Tourists w niedzielę w Firleju

Letko i City Tourists w niedzielę w Firleju

Już w niedzielę, 22 maja, elektroniczny wieczór w Firleju z Letko i City Tourists w roli głównej.

Będzie to koncert, na którym zderzą się dwa odmienne podejścia do elektroniki. Kompozycje kieleckiego Letko oscylują wokół trip-hopu i downtempo. Przede wszystkim jednak są to magiczne, pulsujące pejzaże z uwodzicielskim wokalem. Aranżacje wrocławskiego City Tourist są zupełnie odmiennie, żywe i nasycone energią. W połączeniu z niezwykle charyzmatycznym, silnym wokalem Marty Kołodziejczyk, tworzą wybuchowy koktajl, który poruszy każdego.

Letko istnieją od 2002 roku. Grupę założyli Monika Bożyk i Grzegorz Degejda. W 2007 roku do zespołu dołączył Mikołaj Macek i rok później jako trio z udziałem kilku gości/przyjaciół wydali debiutancką płytę pt. "Many Things", która zebrała szereg pochlebnych recenzji zarówno w kraju, jak i za granicą. Niedługo po premierze w stałym składzie zespołu zagościł trębacz Rafał Gęborek.

Aktualnie końca dobiegają prace nad drugim albumem Letko. Na nowej płycie będzie można usłyszeć nowy materiał wzbogacony brzmieniowo o partię sekcji smyczkowej i dętej. Planowo płyta ukaże się w drugiej połowie 2011 roku, a nowych utworów będzie można posłuchać na koncertach grupy.

City Tourists to projekt, który powstał z inicjatywy Majstra (All Sounds Allowed), i pierwotnie zakładał dosyć oszczędną formę, elektronicznych, dynamicznych pejzaży połączonych z żywą perkusja. W trakcie powstawania koncepcja uległa zmianie i już wkrótce do zespołu dołączyła Marta Kołodziejczyk (Celebrate), która wypełniła sferę wokalną, oraz basista Michał Krupa. Główną inspiracją dla CT jest miasto, nasze uzależnienie od niego - z jednej strony jego atrakcyjna, komercyjna i kolorowa strona, barwne neony i przeszklone budynki, stylistyka hi-tech, a z drugiej wieczny pęd i pośpiech jaki w nim panuje.. City Tourists to szeroko rozumiana muzyka elektroniczna, klubowa, z dynamicznym drum&basowym beatem, wypełniona wokalem balansującym pomiędzy rytmiczną melorecytacja a melodycznym mocnym śpiewem. Po rocznej przerwie zespół wraca z odświeżonym repertuarem i nowym członkiem - Samuelem Michnikiem na perkusji.

22.05.2011
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
wejście: 18:00
start: 19:00,
bilety: 10 zł (dostępne w dniu koncertu w Klubie)

After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31