Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Letko i City Tourists w niedzielę w Firleju

Letko i City Tourists w niedzielę w Firleju

Już w niedzielę, 22 maja, elektroniczny wieczór w Firleju z Letko i City Tourists w roli głównej.

Będzie to koncert, na którym zderzą się dwa odmienne podejścia do elektroniki. Kompozycje kieleckiego Letko oscylują wokół trip-hopu i downtempo. Przede wszystkim jednak są to magiczne, pulsujące pejzaże z uwodzicielskim wokalem. Aranżacje wrocławskiego City Tourist są zupełnie odmiennie, żywe i nasycone energią. W połączeniu z niezwykle charyzmatycznym, silnym wokalem Marty Kołodziejczyk, tworzą wybuchowy koktajl, który poruszy każdego.

Letko istnieją od 2002 roku. Grupę założyli Monika Bożyk i Grzegorz Degejda. W 2007 roku do zespołu dołączył Mikołaj Macek i rok później jako trio z udziałem kilku gości/przyjaciół wydali debiutancką płytę pt. "Many Things", która zebrała szereg pochlebnych recenzji zarówno w kraju, jak i za granicą. Niedługo po premierze w stałym składzie zespołu zagościł trębacz Rafał Gęborek.

Aktualnie końca dobiegają prace nad drugim albumem Letko. Na nowej płycie będzie można usłyszeć nowy materiał wzbogacony brzmieniowo o partię sekcji smyczkowej i dętej. Planowo płyta ukaże się w drugiej połowie 2011 roku, a nowych utworów będzie można posłuchać na koncertach grupy.

City Tourists to projekt, który powstał z inicjatywy Majstra (All Sounds Allowed), i pierwotnie zakładał dosyć oszczędną formę, elektronicznych, dynamicznych pejzaży połączonych z żywą perkusja. W trakcie powstawania koncepcja uległa zmianie i już wkrótce do zespołu dołączyła Marta Kołodziejczyk (Celebrate), która wypełniła sferę wokalną, oraz basista Michał Krupa. Główną inspiracją dla CT jest miasto, nasze uzależnienie od niego - z jednej strony jego atrakcyjna, komercyjna i kolorowa strona, barwne neony i przeszklone budynki, stylistyka hi-tech, a z drugiej wieczny pęd i pośpiech jaki w nim panuje.. City Tourists to szeroko rozumiana muzyka elektroniczna, klubowa, z dynamicznym drum&basowym beatem, wypełniona wokalem balansującym pomiędzy rytmiczną melorecytacja a melodycznym mocnym śpiewem. Po rocznej przerwie zespół wraca z odświeżonym repertuarem i nowym członkiem - Samuelem Michnikiem na perkusji.

22.05.2011
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
wejście: 18:00
start: 19:00,
bilety: 10 zł (dostępne w dniu koncertu w Klubie)

Revolution Radio Green Day

Green Day jaki jest, każdy widzi (a właściwie słyszy).

Gramy dalej

8 /10
NieWolnOść Hunter

Dystans jaki oddziela dziś zespół Hunter od własnych nagrań z przełomu XX i XXI wieku jest trudny do zmierzenia. Kapela weszła w proces muzycznej...Gramy dalej

3 /10
Ghost ocena 9
Popestar
Gatunek: Heavy metal
Breaking Habits
Gatunek: Rock
Testament ocena 8
Brotherhood of the Snake
Gatunek: Thrash metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniGrudzieńnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31