Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Paradise Lost "Over the Madness - A Diran Noub

Paradise Lost "Over the Madness - A Diran Noub

W najbliższy poniedziałek (26.11) ukaże się znakomity dokument Dirana Noubara o Paradise Lost zatytułowany "Over the Madness".
{IMG:paradiselostimg23112007.jpg}

Podwójne DVD - premiera już 26 listopada!
Już w najbliższy poniedziałek (26.11.) ukaże się znakomity dokument Dirana Noubara o Paradise Lost zatytułowany "Over the Madness". Podwójne DVD ukazuje zespół z zupełnie nowej strony, opowiadając jednocześnie o początkach i rozwoju gotyckiego metalu. Światowa premiera filmu "Over the Madness" odbyła się na Targach Filmowych festiwalu w Cannes, w maju 2007 roku. W 2008 roku Paradise Lost świętować będzie 20-lecie swojej działalności. Film Noubara udowadnia, że zespół w pełni zasługuje na miano jednej z najbardziej znaczących formacji swojego gatunku - to właśnie grupie Paradise Lost (nazwanej tak na cześć poematu epickiego Johna Miltona z 1667) oraz ich rodakom z zespołów Anathema i My Dying Bride przypisuje się stworzenie gotyckiego metalu.
Przez lata twórczych zmagań i muzycznych eksperymentów Paradise Lost konsekwentnie nagrywał szalenie sugestywne, bogate brzmieniowo płyty metalowe. W wielu krajach na świecie zespół cieszy się statusem kultowej grupy, a ich arcydzieła odniosły wielki sukces komercyjny sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy.

Dziś muzyką Paradise Lost inspiruje się większość grup grających metal gotycki i heavy metal. Ostatni album zespołu zatytułowany "In Requiem" podbił listy przebojów na wielu kontynentach (Niemcy #12, Wlk. Brytania #7, Finlandia #19, Francja #43, Szwecja #33, Grecja #6 itd). Noubarowi udało się stworzyć dogłębną analizę tematu, wokół którego rozwija się dokument "Over The Madness". Zbierając wypowiedzi samych członków zespołu i rejestrując wiele innych, ważnych dla fabuły zdarzeń, reżyser towarzyszy grupie w podróży z ich rodzimego Halifaxu w Wielkiej Brytanii na koncerty w Grecji i Meksyku, gdzie jej członkowie cieszą się sławą "bogów rocka". Na filmie zobaczyć można wypowiedzi wszystkich aktualnych i byłych członków zespołu, dzięki czemu jego historia pokazana jest w całości i z wielu punktów widzenia.

Obecny skład Paradise Lost:
Nick Holmes - wokal
Gregor Mackintosh - gitara prowadząca
Aaron Aedy - gitara rytmiczna
Steve Edmondson - bas
Jeff Singer - perkusja

Podwójne DVD Paradise Lost "Over the Madness - A Diran Noubar Film" - premiera już 26 listopada 2007!

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31