Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Bobby McFerrin we Wrocławiu - Konkurs

Bobby McFerrin we Wrocławiu - Konkurs

Bobby McFerrin to kolejna gwiazda WrocLove Fest. Przypominamy, że wokalista wystąpi już za tydzień, 17 czerwca. A my mamy dla Was wejściówki.

Bobby McFerrin, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, wystąpi w hali Orbita we Wrocławiu. Bobby McFerrin jest zdobywcą 10 nagród Grammy, uznawanym za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don’t Worry, Be Happy"), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata - chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym "Round Midnight" albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie.

Informacje o pozostałych koncertach w ramach WrocLove Festival znajdziecie TUTAJ:

WrocLove Fest - Święto Wrocławia

Bobby McFerrin
17.06.2011
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
godz.19.00,
bilety: 200 zł (I miejsca), 150 zł (II miejsca), 120 zł (III miejsca), 90 zł (IV miejsca),  50 zł (wejściówki (studenci i uczniowie)

KONKURS

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Na ostatnim albumie artysty VOCAbuLarieS, z 2010 r. pojawiają się teksty (słowa) w wielu językach. Proszę o podanie przynajmniej czterech z tych języków".

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. W tytule maila koniecznie wpiszcie "Bobby".

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

Słowa pochodzą z języków: łacińskiego, włoskiego, antycznego hinduskiego, zuluskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, hebrajskiego, portugalskiego, mandaryńskiego, japońskiego, francuskiego, arabskiego, niemieckiego, angielskiego, celtyckiego jak i własnego języka stworzonego przez Bobby'iego.

Wejściówki otrzymują:

Sylwia Gręzak
Michał Helman
Marta RudnickaYou need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce Wojtek Pilichowski

Na swój koncert dostał ledwo 60 minut, a dla Wojtka Pilichowskiego pewno i trzy godziny, to byłoby mało.

Gramy dalej

7 /10
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31