Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Bobby McFerrin we Wrocławiu - Konkurs

Bobby McFerrin we Wrocławiu - Konkurs

Bobby McFerrin to kolejna gwiazda WrocLove Fest. Przypominamy, że wokalista wystąpi już za tydzień, 17 czerwca. A my mamy dla Was wejściówki.

Bobby McFerrin, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, wystąpi w hali Orbita we Wrocławiu. Bobby McFerrin jest zdobywcą 10 nagród Grammy, uznawanym za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don’t Worry, Be Happy"), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata - chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym "Round Midnight" albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie.

Informacje o pozostałych koncertach w ramach WrocLove Festival znajdziecie TUTAJ:

WrocLove Fest - Święto Wrocławia

Bobby McFerrin
17.06.2011
Hala Orbita, ul. Wejherowska 34
godz.19.00,
bilety: 200 zł (I miejsca), 150 zł (II miejsca), 120 zł (III miejsca), 90 zł (IV miejsca),  50 zł (wejściówki (studenci i uczniowie)

KONKURS

Mamy do wygrania 3 podwójne wejściówki na to wydarzenie.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Na ostatnim albumie artysty VOCAbuLarieS, z 2010 r. pojawiają się teksty (słowa) w wielu językach. Proszę o podanie przynajmniej czterech z tych języków".

Odpowiedzi przesyłajcie na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl. W tytule maila koniecznie wpiszcie "Bobby".

ROZWIĄZANIE KONKURSU:

Słowa pochodzą z języków: łacińskiego, włoskiego, antycznego hinduskiego, zuluskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, hebrajskiego, portugalskiego, mandaryńskiego, japońskiego, francuskiego, arabskiego, niemieckiego, angielskiego, celtyckiego jak i własnego języka stworzonego przez Bobby'iego.

Wejściówki otrzymują:

Sylwia Gręzak
Michał Helman
Marta RudnickaYou need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Day Of The Gusano: Live in Mexico Slipknot

Slipknot powrócił do przeszłości.

Gramy dalej

8 /10
Made in Poland Kult

Kult to przede wszystkim zespół koncertowy. Na scenie prawdziwy tytan. Kto wie czy nie najlepsza koncertowa ekipa w Polsce. Na pewno najbardziej zapracowana....Gramy dalej

7 /10
Jake Bugg ocena 5
Hearts That Strain
Gatunek: Folk
Wintersun ocena 8
The Forest Seasons
Gatunek: Metal
Believe ocena 9
VII Widows
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniListopadnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30