Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Festiwal Muzyczny Spinacz w Kolbuszowej

Festiwal Muzyczny Spinacz w Kolbuszowej

Już w najbliższą niedzielę, 10 lipca, odbędzie się VI edycja Festiwalu Muzycznego "Spinacz".

Tym razem instytucjonalny patronat nad imprezą pełnić będzie Kolbuszowianka. Po raz pierwszy impreza będzie biletowana, a ewentualny dochód przeznaczony zostanie na potrzeby klubu znad Nilu. "Nie będzie to wcale łatwe, bo na starcie mamy spory minus i póki co to martwimy się, czy uda się nam zbilansować koszty" - mówi Dorian Pik, inicjator festiwalu. Gwiazdami tegorocznej edycji będą hip-hopowy Grubson i punkowe Farben Lehre.

"W ubiegłym roku w dniu imprezy spotkała mnie grupa młodych ludzi pytając o występ Grubsona. I rzeczywiście, był taki plan pierwotnie, ale ostatecznie w tej materii wyprzedził nas Elbląg. Dlatego w tym roku ten koncert "zaklepaliśmy" już w styczniu" - mówi Pik. Grubson to polski raper i producent muzyczny, ceniony za świetne teksty i konsekwencję w karierze.

Farben Lehre to grupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W tym roku obchodzą XXV urodziny i stąd pomysł organizatorów, by zaprosić formację Wojciecha Wojdy do Kolbuszowej. Z tego powodu muzycy przygotują 25 utworów pokazujących cały przekrój działalności płockiej grupy. "Bardzo lubię Wojtka Wojdę i nie musiałem go wcale namawiać na przyjazd do Kolbuszowej. Zresztą on ma bardzo dobre wspomnienia po debiutanckim "Spinaczu", gdzie gwiazdą było Farben Lehre. Myślę, że po 5 latach bardzo dobrze będzie przypomnieć publiczności o tej kapeli" - mówi Dorian Pik. Z informacji, które udało nam się "wydusić" od organizatorów wynika, że Farbeni wystąpią tuż przed Grubsonem. "Nie podajemy kolejności na plakatach, bo zależy nam na tym, aby słuchacze hip-hopu mogli posłuchać punka i na odwrót. Taka jest właśnie idea Spinacza" - uzupełnia Pik.

Występy gwiazd wieczoru poprzedzą koncerty zespołów mniej znanych, ale organizatorzy postawili na prawdziwe perełki z regionu. Hisnan z Rzeszowa to wschodząca gwiazda metalcore’a, Dżidajla King z kolei to świetne reggae w gitarowym wydaniu. Będzie można posłuchać również zespołu MaDDam (muzycy znani z występów m.in. w formacji Necrosearch) i Exit (reggae-rock). A na deser wystąpi kolbuszowski Le Moor ze świeżym materiałem.

Start imprezy: 16:00

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu

Przedsprzedaż biletów:
P.U.H. "Technoterm" Kolbuszowa, ul. Obr. Pokoju 16
Sklep "GRIN", ul. Plac Wolności, Kolbuszowa
Cyclo - Centrum, ul. Piekarska 12, Kolbuszowa
Cyclo Centrum, ul. Mickiewicza, Mielec
Stoisko firmy KODAK, Galeria Grafica, Rzeszów

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31