Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy krążek Ketha - trailer

Nowy krążek Ketha - trailer

"2nd sight" to tytuł drugiego albumu Ketha. Zespół właśnie ujawnił trailer do płyty na swoim oficjalnym kanale YouTube.

"Materiał jest mocno transowy, eksperymentalny, łączący różne stylistyki, ale przy tym spójny. Spodziewajcie się nieszablonowych riffów, wykolejonej sekcji rytmicznej i totalnie odjechanego kopa"

Na płytę składa się 6 pełnowymiarowych utworów i 4 miniatury. W trzech utworach gościnnie na gitarze zagrał Maciek Miechowicz, znany z Kobong i Neumy, który był także odpowiedzialny za realizację gitar oraz wokali.

"Maciej doskonale rozumiał te numery - jego delikatne, acz bardzo celne uwagi wpłynęły znacząco na finalny kształt utworów. Nie wspomnę już o partiach, które nagrał, bo to jest jakiś kosmos, nie wyobrażam sobie tej płyty bez nich."

Wśród gości znaleźli się ponadto Paweł Borkowski z The Bumelants (sample), Tomek Mądry ze starsplanesandcircles (elektronika) oraz sVirus z Decapitated:

"Rafał był z nami kiedy zaczynaliśmy nagrywać materiał, zarejestrował wokale na całą płytę, niemniej w momencie odejścia do Decapitated wydawanie płyty z jego udziałem wydało się nam bezcelowe - choćby pod kątem koncertów. Nie byliśmy poza tym zadowoleni z efektu końcowego. Zdecydowaliśmy się nagrać wszystko jeszcze raz z mR.tripem za mikrofonem, później przebraliśmy ślady sVirusa, powybieraliśmy sporo szeptów, pojedynczych krzyków i mieliśmy w końcu zamkniętą warstwę wokalną"

Realizacją bębnów zajął się Jacek Młodochowski z BigBig Audio (m.in. Agressiva 69, Jesus Chrysler Sucide, Lipnicka&Porter).

Za miks płyty odpowiedzialny jest Piotr Łukaszewski z RedStudio Pro (m.in. Vader, Yattering):

"Nie jesteśmy fanami tego co się dzieje obecnie w kwestiach brzmieniowych, zwłaszcza w metalu - większość produkcji to jakiś koszmar, brzmi to jak banda robotów :) My wolimy zdecydowanie ludzkie podejście, ze wszelkimi tego plusami jak i mankamentami. Wcześniejsze produkcje Piotra (np. świetne pod każdym względem 'Revelations' Vadera ) uważamy zgodnie za genialną robotę, dlatego wiedzieliśmy, że chcemy z nim działać. Po paru tygodniach wspólnej pracy Piotr już też nas nawet lubi, więc myślimy, że pociągniemy współpracę przy kolejnych rzeczach :)"

Mastering odbędzie się pod koniec lipca w JG Master Lab Jacka Gawłowskiego.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Groovin' In Greaseland Rick Estrin & The Nightcats

Niecałą godzinę przesiąkniętych optymizmem i humorem, zatopionych w beztroskiej zabawie bluesów zaserwował Rick Estrin.

Gramy dalej

7 /10
Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31