Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / IV Letnia Akademia Jazzu dla basistów już 21 lipca

IV Letnia Akademia Jazzu dla basistów już 21 lipca

Trzecie spotkanie z IV Letnią Akademią Jazzu, to basowy akcent w wakacyjnym cyklu klubu Wytwórnia. Wcześniej wszystkich fanów jazzu czekają wykład i warsztaty ze Zbigniewem Wromblem oraz projekcja filmu "Niewinni czarodzieje". Wstęp bezpłatny.

Opracowane przez Milana "Jazz i poezja" to widowisko będące kolejnym przykładem geniuszu kompozytorskiego Krzysztofa Komedy, przedstawienie jedyne w swoim rodzaju. Udział w nim tak wybitnych muzyków jak zastępujący chorego Jerzego Milana Karol Szymanowski i czołowy polski basista Zbigniew Wrombel to gwarancja najwyższego instrumentalnego poziomu.

Wielkim atutem łódzkiej edycji jest bez wątpienia występ czołowego aktora młodego pokolenia -  Kamila Maćkowiaka. Jego interpretacja poezji Jerzego Sity otwiera zupełnie nowy rozdział w historii polskiego jazzu.

Program dnia - 21.07.2011:

  • 11:30 - 14:00 Zbigniew Wrombel - wykład pt.: "Bass w jazzie"
  • 14:00 - 15:30 Zbigniew Wrombel - warsztaty
  • 18:30 - 20:00 Projekcja "Niewinni czarodzieje" - reż. Andrzej Wajda
  • 20:00 "Jazz i poezja" - koncert zespołu Zbigniewa Wrombla. Gość specjalny: Kamil Maćkowiak


Wstęp na IV Letnią Akademię Jazzu

Wstęp na wszystkie wykłady, warsztaty, wystawy i projekcje w ramach IV LAJ jest wolny. Wstęp na koncerty jest możliwy po otrzymaniu bezpłatnego zaproszenia. Zaproszenia na miejsca siedzące na widowni były dostępne w Wytwórni (zostały już jednak rozdane). Na około tydzień przed każdym koncertem będą organizowane konkursy w newsletterze i na Facebooku Wytwórni, w których do wygrania będą wejściówki na miejsca stojące na balkonie.

Projekcja

W ramach prezentacji filmów z muzyką Krzysztofa Komedy zapraszamy na film "Niewinni czarodzieje", reż. Andrzej Wajda. To obraz cenny m.in. z uwagi na fakt udziału w nim Romana Polańskiego i samego Krzysztofa Komedy, a przy tym rzetelny dokument czasów i życiowych postaw ówczesnej polskiej młodzieży.

Wystawy

W trakcie trwania Akademii w godzinach pracy Wytwórni zapraszamy do zwiedzania specjalnie wybranych na tę okazję wystaw: fotografika Marka Karewicza, Antoniego Studzińskiego - członka zespołu "Melomani", plakatów filmowych pochodzących ze zbiorów łódzkiego Muzeum Kinematografii oraz czeskiej wystawy rysunków zatytułowanej "Jazz w karykaturze".

Przypominamy także o drugim spotkaniu z IV Letnią Akademią Jazzu - już w najbliższy czwartek 14 lipca. W programie warsztaty z Tadeuszem Sudnikiem, wykład Marka Niedźwieckiego, projekcja filmu "Komeda - muzyczne ścieżki życia" oraz koncertu duetu Sudnik - Piernik.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.wytwornia.pl

oraz Facebooku: www.facebook.com/Wytwornia

(krn)

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31