Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Suwałki Blues Festival 2011 - start już jutro

Suwałki Blues Festival 2011 - start już jutro

Czwarta edycja Suwałki Blues Festival rozpoczyna się już jutro, 14 lipca. To będzie kolejne prawdziwe święto bluesa w tej części Europy.

Wystąpi ponad 30 wykonawców z USA, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Serbii, Belgii, Francji, Niemczech, Słowacji, Danii, Holandii, Czech, Estonii, Łotwy i Polski. Po bardzo pozytywnych doświadczeniach z lat ubiegłych organizatorzy liczą na jeszcze większe zainteresowanie mieszkańców miasta i turystów z Polski i z zagranicy.

W tym roku festiwal potrwa trzy dni. Rozpocznie się w czwartek 14 lipca koncertem w patio Urzędu Miasta. Wystąpią śpiewające i grające damy polskiego i europejskiego bluesa:  MAGDA PISKORCZYK (PL), BEATA KOSSOWSKA & UNITED BLUES EXPERIENCE (PL/DE) i MAGGIE BELL & DAVE KELLY (UK). A wieczorem zapraszamy na koncerty w klubach jednej z najlepszych rodzimych formacji BOOGIE BOYS i reprezentujących lokalną scenę bluesową CORNER BAND.

Powtarzamy jak w roku ubiegłym cieszącą się dużym powodzeniem formę prezentacji muzyki bluesowej tzw. śniadania bluesowe, które proponujemy w dniach 15 i 16 lipca. Zapraszamy do spędzenie porannych chwil przy akustyczno-elektrycznej muzyce bluesowej na żywo w suwalskich restauracjach i pubach. Zaprezentują się m.in.: LOUIE FONTAINE & STARLIGHT SEARCHERS (DK/LV), BLUESPOINT (PL), DOKTOR BLUES i inni. A w menu restauracji znajdą się specjalne śniadaniowe potrawy związane z bluesem.

W godzinach po południowych zapraszamy na mniejsze koncerty plenerowe w centrum miasta. Dwie sceny na ul. Chłodnej i scena przy ul. Kościuszki. Wystąpią zespoły znane już w polskim środowisku bluesowym jak: EASY RIDER, FREE BLUES BAND, ZYDECO FLOW, TORTILLA, F.B.I BLUES BAND, BLUES MASZYNA i MISSISSIPPI BLUES BAND.

Główne koncerty, jak w roku ubiegłym, odbywać się będą 15 i 16 lipca na dwóch dużych scenach w centrum miasta (scena przy ratuszu miejskim i scena w parku Konstytucji 3 Maja). Usłyszymy tam gwiazdy festiwalu z USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, Serbii, Francji, Niemczech i Polski czyli:

 • THE BLUES BAND (UK) - legenda brytyjskiego bluesa, uznawany w całej Europie i poza nią za jeden z najlepszych rhythm & bluesowych zespołów,  był inspiracją dla wielu innych wykonawców bluesowych.
 • ANA POPOVIC BAND (CS/NL) - serbska gitarzystka i wokalistka bluesowa, nagrywa płyty w USA, w środowisku bluesowym nazywana kobiecym wcieleniem Jimiego Hendrixa
 • JULIAN SAS (NL) - jeden z najbardziej znanych europejskich gitarzystów bluesowych
 • MARTYNA JAKUBOWICZ (PL) - jedna z najbardziej znanych postaci w Polskiej muzyce blues-rockowej,  jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka.
 • MAGGIE BELL & DAVE KELLY (UK) - szkocka wokalistka blues-rokowa, nazywana brytyjską odpowiedzią na Janis Joplin, w duecie z Dave Kelly (The Blues Band)
 • SHAKINDUDI (PL) -  legendarna już formacja Ireneusza Dudka, jednego z najbardziej znanych i cenionych osobowości muzycznych na polskiej scenie bluesowej
 • PERFECT (PL) - jeden z najbardziej znanych i legendarnych zespół rockowy w Polsce
 • B.B. & THE BLUES SHACKS (DE) - jeden z najlepszych europejskich zespołów bluesowych
 • JUWANA JENKINS (USA) & THE MOJO BAND (CZ/SK) - energetyczna, bluesowo-soulowa wokalistka z Filadelfii, z towarzyszeniem najlepszych muzyków z Czech i Słowacji
 • INNES SIBUN BAND (UK) - brytyjski gitarzysta, współpracował z Robertem Plantem
 • DAVID GERALD BAND (USA/PL) - sięgający do korzeni bluesa amerykański gitarzysta z Detroit

Prowadzący koncerty główne:

 • Jan Chojnacki  (dziennikarz, Program III PR)
 • Andrzej Jerzyk (Radio Centrum Kalisz, Forum Okolice Blues, portal www.blues.com.pl)

Wieczorem zapraszamy na koncerty klubowe i jam session, w restauracjach i pubach. Wystąpią tam:  INNES SIBUN BAND (UK), AD ACTA (SK), BLUES DÉJA VU (EE) i inni oraz zespoły z naszego regionu: MAHOŃ BLUES CAFÉ i GAZ BLUES GRUPA.

Dla wielbicieli akustycznych dźwięków przygotowano wieczorne małe koncerty akustyczne, które umiejscowione będą w trzech miejscach w centrum miasta. To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej klimatyczną odmianę bluesa. Wystąpią m.in.: JOSTEIN FORSBERG & MORTEN OMLIT (NO), MICHAŁ KIELAK & ROMAN PUCHOWSKI (PL), YELLOW CAB (PL) i inni.

Jako imprezy towarzyszące w sobotnie (16.07) przedpołudnie proponujemy pokazy sprzętu muzycznego połączone z prezentacją wydawnictw bluesowych.

W sumie w ciągu trzech dni festiwalu, w ramach wszystkich wydarzeń wystąpi ponad 30 wykonawców, około 160 muzyków.

Bilety i karnety do nabycia: www.ticketpro.pl
Bilety na koncerty czwartkowe do nabycia przed koncertem

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

Zapraszamy!

Out of the Voiceless Grave The Lurking Fear

Dokładnie taki death metal lubię. Szybki, surowy, bez technicznych wygibasów i zbędnych ceregieli.

Gramy dalej

7 /10
Respekt Korpus

W latach osiemdziesiątych Korpus to była pierwsza liga i znacząca nazwa. Wojowali na scenie obok TSA, KATa i Turbo, będąc zarazem jednym z symboli...Gramy dalej

7 /10
Wolves
Gatunek: Punk
Power of Peace
Gatunek: Funk
Heatwave
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30