Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tony MacAlpine zagra we wrześniu w Polsce

Tony MacAlpine zagra we wrześniu w Polsce

Tony MacAlpine to prawdziwa legenda gitary. Na koncie ma 13 solowych krążków - w tym jedną kompilację. Zagrał także w wielu cenionych projektach fusion, między innymi CAB i Planet X.

Pojawiał się gościnnie na płytach herosów gitary, takich jak Steve Vai, Vinnie Moore czy Joey Tafolla. Nie wszyscy wiedzą, że Tony jest klasycznie wykształconym muzykiem, który zanim zakochał się w przesterowanej gitarze elektrycznej, zaskakiwał wirtuozerską grą na skrzypcach i pianinie.

Dla fanów gitary mamy świetną wiadomość - Tony MacAlpine odwiedzi nasz kraj pod koniec września dzięki firmie Kubicki Entertainment, która słynie ze sprowadzania do Polski gitarowych sław (m. in. Paul Gilbert czy ostatnio - Neil Zaza).

Tym razem amerykański wirtuoz będzie promował swoją najnowszą, długo oczekiwaną płytę solową, zatytułowaną po prostu "Tony MacAlpine" (recenzja już niedługo u nas).

Muzyk zagra u nas ze swoim zespołem, w którym zobaczymy także niezwykle utalentowaną gitarzystkę, Nili Brosh. To już drugi powód, aby wybrać się na koncert. Co więcej, wraz z Tonym zagra legenda rockowego basu, Bjorn Englen, który od 1986 zagrał ponad 1500 koncertów i pojawił się na okolo 30 albumach. Nagrywał i występował z muzykami formacji takich jak Foreigner, Deep Purple, David Lee Roth, Dio, Ozzy, Elton John, Rainbow, Journey, Korn, Dream Theater, Whitesnake, Night Ranger, Heart, Judas Priest, Guns N' Roses, John Norum, Sweet, Jeff Scott Soto, The Beach Boys, Blue Murder, Steve Vai, George Lynch, Vixen, Berlin, Buddy Guy, Chaka Kahn, Tony McAlpine, Paul Rodgers, Saga etc.

Aktualne miejsca i terminy podamy wkrótce!

Więcej informacji o Tonym znajdziecie na jego stronie internetowej: www.tonymacalpine.com

Feeding the Beast EZoo

U podstaw EZoo znalazła się myśl, by grać niczym nieskrępowany, klasyczny, porządnie rozpędzony hard rock. Zupełnie jak za najlepszych czasów...Gramy dalej

7 /10
Zmartwychwstaniemy Dr Misio

Uwaga, emocjonalne kaleki! Dr Misio ponownie otworzył swój gabinet i przyjmuje nawet nieubezpieczonych. Masz pęknięte serduszko lub połamałeś...Gramy dalej

7 /10
25 lat. Koncert w Trójce
Gatunek: Jazz
Kreator ocena 8
Gods Of Violence
Gatunek: Thrash metal
Status Quo ocena 6
The Last Night of The Electrics
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31