Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowe Meshuggah prawdopowodnie na wiosnę

Nowe Meshuggah prawdopowodnie na wiosnę

Marten Hagström, gitarzysta ekstremalnej formacji Meshuggah zdradził serwisowi Studio Rock kilka istotnych szczegółów na temat nowego wydawnictwa swojego zespołu. Z jego wstępnych deklaracji wynika, że album może ujrzeć światło dzienne w marcu przyszłego roku.

Rozmowa miała miejsce podczas festiwalu Norway Rock, odbywającego się w dniach 7-10 lipca. Marten Hagström opowiedział o nowym albumie Meshuggah, o którym wiedzieliśmy do tej pory bardzo niewiele:

"Obecnie gramy na letnich festiwalach, chyba jeszcze dwunastu, a potem postaramy się skończyć album. Przygotowujemy kolejną płytę, którą mamy zamiar skończyć jesienią albo zimą, a Nuclear Blast chce to wydać w marcu [przyszłego roku], taki mamy plan".

Marten Hagström zdradził również kilka szczegółów na temat procesu nagrywania:

"...koncertowanie naprawdę odciąga od procesu pisania kawałków. Ale cały czas pracujemy... kończymy utwory pojedynczo, z perkusją, wszystkim innym i nagrywamy je. Odbywa się to nieco inaczej niż kiedyś. Normalnie kończyliśmy najpierw wszystkie utwory, składaliśmy wszystko do kupy i nagrywaliśmy. Teraz jest zupełnie inaczej - kiedy tylko skończymy jakiś kawałek od razu go nagrywamy. (...) Wiesz, za wcześnie jest żeby powiedzieć coś więcej ponieważ wiele rzeczy się jeszcze zmienia, mamy mnóstwo materiału... Musimy to jakoś wspólnie zaaranżować, złożyć w całość...".

Pod koniec wywiadu Marten dodał, że nie należy spodziewać się rewolucji w brzmieniu kapeli. Zaznaczył jednak, że nowy materiał Meshuggah "będzie wolniejszy i nieco bardziej porywający, ale to tylko uogólnienie. Myślę, że sami polubimy ten album bardziej niż media".

Brzmi groźnie? Może odrobinę, ale i tak Meshuggah ma u nas spory kredyt zaufania. Już nie możemy się doczekać tego "nieco bardziej porywającego" krążka.

A w tzn. międzyczasie przypomnijmy sobie koncertowe wykonanie jednego z klasyków grupy:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(krn)

We're All In This Together Walter Trout

Plejada arcytopowych nazwisk bluesa na nowej płycie Waltera Trouta - gitarzysty swego czasu pracującego chociażby w bandzie Johna Lee Hookera i Johna...Gramy dalej

8 /10
After Laughter Paramore

Muzycy, którzy niejednokrotnie byli bliscy rozwiązania współpracy, jednak postanowili ją kontynuować. Czy nie byłoby lepiej, gdyby ich drogi...Gramy dalej

5 /10
Groovin' In Greaseland
Gatunek: Blues
Colossus
Gatunek: Rock
Wall of Sound
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31