Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Gackt w Polsce już w najbliższą sobotę

Gackt w Polsce już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę po raz pierwszy w naszym kraju wystąpi niezwykła postać japońskiej sceny rozrywkowej - Gackt.

Kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, aktor - 39 singli, 17 albumów, udział w sztukach teatralnych oraz filmach u boku Demmi Moore i Josh’a Hartnett’a - to tylko garść osiągnięć tego wyjątkowego Artysty.

Koncert odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w warszawskim klubie "Stodoła".
Start koncertu 20:00, otwarcie drzwi 19:00.

Bilety w cenie 120 zł wciąż są dostępne w następujących punktach sprzedaży:

Bilety kolekcjonerskie:
Warszawa
- kasa klubu "Stodoła"
- Ticketstore, ul. Bracka 25 (Traffic Club, poziom -1) - www.ticketstore.pl
- Shortcut (klub Powiększenie) ul. Nowy Świat 27 (w podwórku) - www.shortcut.pl
Kraków
- Sklep "Metal Shop" ul. Długa 17A
Katowice
- Sklep “All" ul. Mickiewicza 14

Bilety są również dostępne w sieci Ticketpro na terenie całej Polski oraz w sieci Ticketportal na terenie Czech oraz Słowacji.

W dniu koncertu bilety będą kosztować 140 zł.

Gackt (wym. gakto, ur. 1973), japoński piosenkarz i aktor, wyrazista osobowość japońskiej sceny pop-rockowej, zyskał popularność już w latach 90. jako wokalista kultowego zespołu nurtu visual kei - Malice Mizer. W 1999 r. rozpoczął karierę solową, wydając minialbun "Mizerable", a następnie w 2000 r. płytę "Mars", promowaną singlem z piosenką "Vanilla" - krążki wspięły się na szczyty japońskich list, a zaprojektowana z rozmachem trasa koncertowa wyniosła go do pozycji supergwiazdy. Artysta ma na swoim koncie 39 singli, 17 albumów (w tym 7 studyjnych, kilka kompilujących utwory z wydanych singli, płytę unplugged i album koncertowy dokumentujący ubiegłoroczną trasę koncertową).

Gackt z powodzeniem od lat występuje jako aktor, począwszy od roli wampira w filmie "Moon Child" (2003), przez rolę samuraja w serialu "Fuurin Kazan" (2007), po udział w eksperymentalnej produkcji filmowej "Bunraku" (2010), w której obsadzie znalazły się również takie gwiazdy, jak Demi Moore i Josh Hartnett. Gackt występuje również na deskach japońskich teatrów - w ubiegłym i na początku tego roku zagrał w ponad sto razy wystawionej sztuce "Nemuri Kyoshiro" opowiadającej o wyjętym spod prawa samuraju. Muzykę do tego spektaklu napisał Sugizo - muzyk z kultowej, odbywającej również w tym roku w Europie japońskiej grupy X-Japan.

Współpraca z wydawcą gier komputerowych Square Enix zaowocowała w 2007 r. stworzeniem, na podstawie wyglądu artysty, głównej postaci Final Fantasy VII: Crisis Core - Genesisa. Bohater otrzymał nie tylko rysy twarzy, ale i głos piosenkarza. Gackt jest również "pierwowzorem" bohatera gry Bujingai, użyczał głosu m.in. postaciom w takich grach, jak Mobile Suit Gundam i Dragon Nest. Pracuje jako seiyu (aktor dubbingowy) - można go usłyszeć w serialach anime ("Shiki", "Supernatural: The Animation"), jak również w japońskiej wersji "Artura i zemsty Maltazara". Na podstawie jego głosu w 2008 r. stworzono pierwszy śpiewający głosem znanego piosenkarza vocaloid (czyli program komputerowy do tworzenia piosenek).

Gackt angażuje się również w działalność charytatywną i pomocową - po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca, które pozbawiło tysiące ludzi dachów nad głową, założył fundację Show Your Heart, z której funduszy następnie organizował transporty z żywnością i niezbędnymi rzeczami dla osób ewakuowanych ze zniszczonych terenów.

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31