Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowości w ofercie Kagry

Nowości w ofercie Kagry

Ilustrowana historia AC/DC oraz biografia TSA, to dwie nowe książki, które już 25 sierpnia ukażą się nakładem wydawnictwa muzycznego Kagra.

Na 222 stronach albumu autorstwa Phila Sutcliffe'a - "AC/DC - pod wysokim napięciem rock'n'rolla - ilustrowana historia" znalazło się ponad 400 zdjęć (w tym rzadkie ujęcia z początków kariery), historia zespołu i obszerna dyskografia, przypisy i recenzje oraz komentarze i wspomnienia gwiazd (m.in. Jimmy Page, Billy F Gibbons, Joe Perry, Steve Vai, Ace Frehley)

"Mający za sobą ponad 35 lat koncertowania na całym świecie i kilkanaście albumów na koncie, AC/DC są bezdyskusyjnie jednym z najbardziej cenionych i niezawodnych rockowych zespołów w historii gatunku. Dziedzictwo AC/DC jest imponujące - sięga od pierwszych klubowych występów na Antypodach, po ostatnią ogromną trasę koncertową promującą album Black Ice."

"Ten gitarowy huk - historia zespołu TSA" autorstwa Macieja T. Nowaka to to nie tylko historia rockowej grupy, której udało się odnieść sukces na początku trudnych nie tylko do muzykowania lat osiemdziesiątych, to także historia pięciu muzyków i ich menadżera oraz autora tekstów w jednej osobie.

"30 lat TSA to historia niezwykle utalentowanych ludzi, którzy otworzyli nową kartę w polskiej muzyce rockowej, to opowieść o charyzmatycznych facetach, którzy ścierając się na polu artystycznym stworzyli muzyczne dzieła brzmiące dziś tak samo prawdziwie jak przed trzema dekadami. Teksty piosenek TSA mimo upływu lat nie straciły na swojej aktualności, a ich proste przesłanie wciąż z łatwością dociera do słuchacza. Na ich koncerty przychodzą już trzy pokolenia fanów."

Więcej informacji na stronie wydawnictwa Kagra.

Magazyn Gitarzysta jest patronem książki "Ten gitarowy huk - historia zespołu TSA"

 

Return to Ommadawn Mike Oldfield

Oldfield w wielkiej formie! Już wprawdzie przynależące do popowej części twórczości Mika, "Man on the Rocks" zwiastowało, że artysta złapał...Gramy dalej

8 /10
Lykaia Soen

Progmetalowa supergrupa ze szwedzkim rodowodem ciągnie słuchacza w przeszłość, do starożytnej Grecji, na stoki Wilczej Góry (góry Likajon),...Gramy dalej

7 /10
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Rules
Gatunek: Hardcore
Queen ocena 9
On Air - The Complete BBC Sessions
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28