Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jaki będzie nowy Primus? Sprawdź singiel!

Jaki będzie nowy Primus? Sprawdź singiel!

Do premiery nowego wydawnictwa zespołu Lesa Claypoola został już niespełna miesiąc. Zanim jednak 12 września krążek "Green Naugahyde" trafi do polskich sklepów polecamy zapoznanie się z pierwszym singlem "Tragedy's A'Comin". Czyżby Primus wracał do korzeni?

Długo musieliśmy czekać na nowy album Lesa Claypoola i spółki - ostatnie studyjne wydawnictwo bandu to płyta "Antipop" z 1999 roku. W końcu jednak, po małej zmianie na stanowisku perkusisty, Primus powraca nie tylko ze światowym tournee, ale również z zupełnie świeżym materiałem.

12 września do sklepów trafi nowy album grupy zatytułowany "Green Naugahyde". Jaki będzie? Na to pytanie odpowiedział sam lider formacji:

"Gdy patrzę na nasze wszystkie płyty, wydaje mi się, że nowy krążek najbardziej przypomina wczesne dokonania Primusa. Oczywiście Jay wprowadził wiele nowych elementów, ale ponieważ opuścił zespół tuż przed nagraniem pierwszej płyty, jego wkład mocno nawiązuje do czasów 'Frizzle Fry'".


Krążek wyprodukował sam Les Claypool w swoim studio Rancho Relaxo w Kaliforni. Na płycie towarzyszą mu gitarzysta Larry LaLonde i perkusista Jay Lane.

Tracklista:

 1. Prelude To A Crawl
 2. Hennepin Crawler
 3. Last Salmon Man
 4. Eternal Consumption Engine
 5. Tragedy’s a’ Comin’
 6. Eyes Of The Squirrel
 7. Jilly’s On Smack
 8. Lee Van Cleef
 9. Moron TV
 10. Green Ranger
 11. HOINFODAMAN
 12. Extinction Burst
 13. Salmon Men


Pierwszym utworem promującym to wydawnictwo jest kawałek "Tragedy's A'Comin", z którym możecie zapoznać się poniżej. Longplay w Polsce ukaże się nakładem Mystic Production.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

***

Les Claypool w jednym z wywiadów powiedział: "Primus uderzył ścianą kreatywnego brzmienia w latach 90-tych i musiał odpocząć, przeleżeć... Jak dobry kompost - potrzebowaliśmy chwili na fermentację, by zmienić odpady i śmieci w pełnowartościowe i bogate w azot g****".

Już niedługo sprawdzimy jak przebiegał 'proces fermentacji' i czy faktycznie efekt końcowy to 'pełnowartościowe g****'. Póki co singiel robi na nas bardzo dobre wrażenie.

(krn)

Księżyc Milczy Luty Furia

Zimowa aura nie odpuszcza. Black metalowa Furia prowadzi nas nocą do lasu. I w głąb ziemi. Tam gdzie ożywają duchy z ludowych podań. Tam gdzie...Gramy dalej

9 /10
Battles In Flames

Jak dotąd Szwedzi zaliczyli tylko dwie poważne wpadki w karierze, a ich największą wadą nie jest brak pomysłu na same kompozycje, co kwestia brzmienia....Gramy dalej

8 /10
Lou Reed. Zapiski z podziemia
Gatunek: Rock
Fabryka ocena 6
Sierpień
Gatunek: Rock
Sixx:A.M. ocena 7
Prayers for the Blessed (vol. 2)
Gatunek: Hard rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31