Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Misfits powracają... Pytanie tylko po co?

Misfits powracają... Pytanie tylko po co?

Legendarni Misfits zapowiedzieli niedawno swoją najnowszą płytę "The Devil’s Rain", której premiera została zaplanowana na 4 października. I chociaż z oryginalnego składu (o ile można tak ogóle napisać) pozostał tylko Jerry Only, to zespół nadal próbuje udowodnić, że ich legenda jest ciągle żywa. Czy aby na pewno?

Współcześni, młodociani fani punkrocka o Misfits albo w ogóle nic nie wiedzą, albo kojarzą tę nazwę głównie z charakterystycznym logo grupy (widywanym przeważnie na koszulkach swoich idoli). Sytuacja ta zapewne bardzo się nie zmieni po premierze pierwszego od ośmiu lat albumu Misfits.

Mimo iż ich legenda odchodzi powoli do lamusa to grupa ta zdążyła trwale wpisać się w historię gitarowego grania. Misfits zawdzięczają to głównie niecodziennej stylizacji scenicznej wzorowanej na niskobudżetowych filmach grozy oraz 'przerażającym' tekstom i teledyskom. W składzie Misfits nie brakło również gwiazd punkowej i metalowej sceny - Marky'ego Ramone z The Ramones czy Deza Cadena z Black Flag oraz kontrowersyjnego Glenna Danziga (założyciela grupy).

Warto również wspomnieć, że od początku działalności przewinęło się przez formację co najmniej kilkunastu muzyków, z których tylko jeden (Jerry Only) dotrwał w jej składzie do dzisiaj.

Misfits funkcjonują obecnie jako trio (Jerry Only, Dez Cadena, Eric "Chupacabra" Arce) i w tym składzie nagrali swoją najnowszą płytę "The Devil’s Rain", której premiera została zaplanowana na 4 października. Za produkcję krążka odpowiadał Ed Stasium, który wcześniej nagrywał z zespołem album "Famous Monsters".

Tracklista:

 1. The Devil's Rain
 2. Vivid Red
 3. Land Of The Dead (album version)
 4. The Black Hole
 5. Twilight of the Dead (album version)
 6. Curse of the Mummy's Hand
 7. Cold In Hell
 8. Unexplained
 9. Dark Shadows
 10. Father
 11. Jack The Ripper
 12. Monkey's Paw
 13. Where Do They Go?
 14. Sleepwalking
 15. Ghost Of Frankenstein
 16. Death Ray


Mimo wszystko zespół miał i ma wielu oddanych fanów, którzy uwielbiają ich bezgranicznie. Nieraz widywano w koszulkach z logo Misfits członków Metalliki, Machine Head i wielu innych grup. W 2006 roku zespół Red Hot Chili Peppers w teledysku do utworu "Dani California" ucharakteryzowany był właśnie na zespół Misfits (podczas drugiego refrenu).

Co dzisiaj pozostało z tamtej legendy? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(krn)

2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Let Me Feel Your Power Saxon

Album "Let Me Feel Your Power" to dziesiąte koncertowe wydawnictwo angielskiej legendy heavy metalu, grupy Saxon.

Gramy dalej

8 /10
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Suicide Squad: The Album
Gatunek: Soundtrack
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31