Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / GusGus w październiku we Wrocławiu

GusGus w październiku we Wrocławiu

Znany zarówno z triphopowych jak i deephousowych produkcji, islandzki kolektyw GusGus po raz pierwszy odwiedzi Polskę, w odświeżonym, pięcioosobowym składzie.

Zespół przyjedzie do Wrocławia promować zbierający świetne recenzje, wydany dla kolońskiej wytwórni Kompakt album "Arabian Horse".

Pochodzą ze stolicy Islandiii i zaczynali na początku lat 90 jako liczący 9 osób kolektyw filmowo-muzyczny. Porównywani często do The Sugarcubes, macierzystej formacji Bjork Gunmundsdottir, szybko wypracowali własną, niepowtarzalną formułę, której bliżej od estetyki punkrockowej było jednak do muzyki tworzonej przez piewców bijącego wtedy szczyty popularności triphopu (Massive Attack, Tricky, Lamb). To w szeregach GusGus swoją karierę rozpoczynała znana z subtelnych wykonań Emiliana Torrini.

Zauważeni przez słynną angielską wytwórnię 4AD, dzięki podpisanemu z nią kontraktowi, wydali świetnie przyjęty zarówno przez krytyków jak i publiczność debiutancki album "Polydistortion". W 1997 r. bardzo szybko podbili nim roczne zestawienia najlepszych płyt. Później muzyka Islandczyków skręciła wyraźnie w bardziej tanecznym kierunku, wpasowując się w modę na minimalowe techno i house. Świadectwem tego był już krążek "Attention" z 2002 roku, a całkowitym potwierdzeniem - "Forever" z 2007 roku.

Wszystko wskazuje na to, że obecnie GusGus są na fali wznoszącej: pozostając pod skrzydłami Kompaktu, wydali kilka miesięcy temu świetnie przyjęty "Arabian Horse", album, nie tylko przez zwolenników stricte elektronicznych produkcji, uznawany za najmocniejszą pozycję w ich dyskografii od czasów wydania ich debiutanckiego dzieła.

Mocno piosenkowy, choć zanurzony w transowym, hipnotycznym sosie materiał z nowego albumu stanowić będzie zapewne główny trzon programu koncertu, który odbędzie się już 9 października we wrocławskim klubie Eter.

GusGus
9.10.11,
Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, Wrocław
g.19:00

bilety:

69 zł - pierwsze 300 szt.,
79 zł - przedsprzedaż,
90 zł - w dniu

rezerwacja : bilety@o2.pl

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31