Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / David Tibet z projektem ZU93 na Avant Art Festival

David Tibet z projektem ZU93 na Avant Art Festival

8 października 2011 r., wystąpi we Wrocławiu niekwestionowana gwiazda tegorocznej edycji Avant Art Festival. Z nowym projektem ZU93 zagra David Tibet - wybitny artysta i poeta.

Będzie to drugi koncert w ramach trasy ZU93. Wywołujący dreszcze projekt ZU93 narodził się trzy lata temu. Członkowie avant-rockowego zespołu ZU spotkali się we Włoszech z Davidem Tibetem, co zaowocowało współpracą, polegającą na wspólnym odkrywaniu i badaniu nowych muzycznych terenów.

David Tibet to założyciel i lider kultowego Current 93, a jego dokonania z tym zespołem, jak i współpraca z Björk, Stevem Ignorantem z Crass, Psychic TV czy Death In June, potwierdziły jego silną pozycję wśród najważniejszych artystów i autorów tekstów w świecie muzycznego eksperymentu, czerpiącego z folku, industrial czy dark ambientu. ZU z kolei to awangardowa włoska formacja, która w swojej twórczości łączy noise, avant rock, math rock, jazz i punk.

Samo ZU jest w stanie zagrać akustyczny koncert na wysokim poziomie, ale David Tibet (głowa przedsięwzięcia ZU93) potrafi dodać do niego motywy neofolku doprawionego kwiecistym stylem americana. Razem z Current 93, David Tibet nadał nowe znaczenie muzyce folkowej, przedstawiając ją w wersji pełnej sztuczności i teatralności. Na jednej z ostatnich płyt formacji, zatytułowanej "Black Ships Ate The Sky", do współpracy zaprosił swoich oddanych wielbicieli, m.in. Baby Dee, Antony, Mark Almond i Bonnie Prince Billy. Teraz, także ZU doczekało się takiego zaszczytu, tworząc z Tibetem nową formację. ZU, które ma już na swoim koncie wspólne granie z takimi sławami jak Eugene Chadbourne, Mike Patton czy Buzz z The Melvins, planowało nagrać ścieżkę dźwiękową do filmu o okultyzmie w przemysłowych regionach północnych Włoch. Jednak w tym samym czasie spotkali przebywającego w ich ojczystym kraju Davida Tibeta. I tak właśnie powstał projekt ZU93.

David Tibet z projektem ZU93 wystąpi we Wrocławiu w ramach odsłony międzynarodowej Avant Art (08.10.2011 r.) w CS Impart  o godz. 20:00. Tego samego dnia, na zakończenie festiwalu, zagra słynny londyński producent Kevin Martin z projektem The Bug. Jego występ poprzedzi performance węgierskiej grupy Pal Frenak. Podczas Avant Art zagrają tez artyści sceny szwajcarskiej, m.in. Dimlite, Papiro, Reverse Engineering, MIR, a na scenie performatywnej pojawią się m.in. Alexandra Bachzetsis, Stephane Veccione oraz Minimetal.

Więcej informacji na stronie www.avantart.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/AvantArtFestival

Magazyn Gitarzysta jest patronem Festiwalu.


GALERIA
Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28