Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Ino-Rock Festival 2011 już w sobotę

Ino-Rock Festival 2011 już w sobotę

Już w najbliższą sobotę, 10 września 2011 r., w Teatrze Letnim w Inowrocławiu odbędzie się czwarta edycja festiwalu Ino-Rock.

Po sukcesie trzech wcześniejszych edycji Ino-Rock Festival, kiedy to w Teatrze Letnim w samym sercu Parku Solankowego w Inowrocławiu wystąpili Focus - Riverside - The Pineapple Thief - Quidam (w 2008), Steve Hackett Band - Nosound - Indukti - After (w 2009) oraz Anathema - Ozric Tentacles - Airbag - Votum (w 2010), tegoroczna odsłona festiwalu zapowiada się nie mniej atrakcyjnie.

Jak zawsze kontynuowana będzie idea zapraszania na festiwal wykonawców niekoniecznie zbieżnych stylistycznie, jednak trafiających swoją twórczością do wrażliwych słuchaczy o otwartych umysłach.

Tegoroczną edycję Ino-Rock otworzy występ rodzimej formacji Lebowski, która swoim debiutanckim albumem "Cinematic" wywołała spore poruszenie na krajowym podwórku.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Natomiast bezpośrednio po niej wystąpi prawdziwa sensacja z Wysp Brytyjskich - znakomity kwartet Wolf People, którego debiutancki album "Steeple" z 2010 r. zyskał niezwykłe uznanie we wszystkich liczących się magazynach w Wielkiej Brytanii i nie tylko.

Album powstał na terenie starej posiadłości w Walii. Dwór popadł w totalną ruinę i rozebrano go w latach 80. Muzycy nagrywali w starej stodole zamienionej na studio, a mieszkali w domkach dla służby i kuchni. "Steeple" to dopracowana w najdrobniejszych szczegółach płyta, imponująca przy tym poziomem wykonania. Zamieszczone na niej kompozycje zachwycą z pewnością wszystkich tych, którzy kochają brytyjskie, bluesowo-psychodeliczne brzmienie początku lat 70. przyprawione oczywiście solidną szczyptą nowoczesności.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Jako kolejna pojawi się na scenie pierwsza z dwóch gwiazd tegorocznej edycji festiwalu, gość ze Szwecji - Pain of Salvation.

W świecie rządzonym przez coraz bardziej nieugięte zasady i konformistyczne koncepcje sztuki, zespół Pain of Salvation stworzył na międzynarodowej scenie muzycznej swoją własną niszę. Ich inteligentnie skomponowane i zręcznie zaaranżowane utwory są mieszaniną metalu, popu, funky, disco, bluesa, gotyku oraz folku z arabskimi i orientalnymi wpływami, a także bardziej lub mniej ekstremalnych stylów muzycznych, tworząc przy tym jednolitą całość. Pain of Salvation świadomie nie poddaje się żadnym artystycznym kompromisom, a jedyne kryterium dla ich kompozycji stanowi najwyższa jakość oraz głębia zawartości.

Ostatni album zespołu "Road Salt One" ukazał się w maju 2010. W marcu 2011 Daniel Gildenlöw zapowiedział premierę drugiej części "Road Salt". Ma ona ukazać się we wrześniu. Wtedy też zespół pojawi się w Polsce po raz trzeci jako jedna z gwiazd czwartej edycji festiwalu "Ino-Rock".

Aktualny skład formacji:

Daniel Gildenlöw - vocals, guitar
Johan Hallgren - guitar, backing vocals
Fredrik Hermansson - keyboards, synthesizers
Léo Margarit - drums, backing vocals

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Ostatnim wykonawcą, który wystąpi w finale festiwalu będzie Brendan Perry z zespołem.

Pochodzący z Londynu kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, współzałożyciel legendarnej formacji Dead Can Dance, jest jedną z najbardziej intrygujących postaci muzyki alternatywnej trzech minionych dekad.

W ubiegłym roku, po jedenastu latach przerwy Brendan Perry powrócił z nowym wydawnictwem "Ark", na którym pojawiły się m.in. utwory "Babylon" i "Crescent", skomponowane w związku z krótką reaktywacją Dead Can Dance w 2005 roku (i promowane podczas Dead Can Dance Reunion Tour).

Na pełnych magii koncertach w roku 2010 i 2011 artysta wykonuje wraz ze swoim zespołem materiał z dwóch solowych albumów, ale też z repertuaru Dead Can Dance, jak i kompozycje premierowe.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Rozkład jazdy:

Otwarcie bram - 16.30
Lebowski - 17.00
Wolf People - 18.15
Pain of Salvation - 20.00
Brendan Perry - 22.00


Cena biletu: 115 zł

Bilety wstępu na festiwal można nabyć drogą internetową na stronie www.rockserwis.pl, a także w punktach sprzedaży Ticket Pro w całej Polsce (dokładna lista miejsc sprzedaży podana jest tutaj,  oraz  Shortcut w Warszawie (Traffic) i Wrocławiu (Firlej).
Bilety można też nabyć w Inowrocławiu: w Inowrocławskim Domu Kultury i sklepie muzycznym FORTE.
Bilety będą także dostępne w kasie Teatru Letniego w dniu festiwalu.

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31