Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tymon Tymański gra bluesa z Hrabią Von Zeit

Tymon Tymański gra bluesa z Hrabią Von Zeit

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Polski Dzień Bluesa. Z tej okazji Krakowska Scena Muzyczna oraz Festiwal Bluesroads przygotowali wspólnie specjalny koncert duetu Puchowski&Tymański.

16 września w Klubie Mile-Stone przy ulicy Nadwiślańskiej 6 w Krakowie zagra duet jakiego na polskiej scenie bluesowej jeszcze nie było. W bluesową podróż zabiorą nas Tymon Tymański i Romek Puchowski.

Tymon Tymański, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, znany z formacji Kury czy Tymon & The Transistors, nie był nigdy wcześniej kojarzony z bluesem.

Romek Puchowski vel Hrabia Von Zeit jest jedną z najważniejszych postaci polskiego bluesa. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit. Harmonijnie łączy w swojej twórczości z bluesową tradycję i awangardę.

Jak to się stało że Tymon zainteresował się graniem bluesa opowiada pomysłodawca duetu Romek Puchowski: "Od dłuższego czasu planowaliśmy z Tymonem na bluesowej niwie coś wykonać. Nasze pierwsze działania na scenie wynikły z naszej wspólnej fascynacji Republiką. W ramach Von Zeit funkcjonował okazjonalny projekt Von Zeit gra Republikę. Zaprosiliśmy Tymona i grywaliśmy w tym składzie rzadkie aczkolwiek szczególne koncerty. Kiedy kończyłem solową płytę Simply Tymon zaprosił mnie do Biodro Records. Z Von Zeit wydaliśmy w Biodrze mini DVD Halucynacje Hrabiego Von Zeit oraz dwupłytowy album Ocieramy się. Byłem kiedyś u Tymona - puścił mi fragmenty Bigos Heart - jeszcze z Pro Toolosa. Urzekła mnie ta produkcja - m.in. jej brzmienie. Zapytałem czy wyprodukuje moją nową solową płytę, która dopiero powstawała w mojej głowie. Tymon zgodził się zostać producentem i gościnnie zagrać na albumie. W przybliżeniu - nasz duet to efekt wspólnej pracy przy mojej nowej, bluesowej płycie. Cieszę się z tego strasznie, że właśnie kogoś takiego jak Tymon udało mi się wkręcić we wspólną zabawę tą genialną muzyką - Bluesem."

Czy duet będzie powiewem świeżości na polskiej scenie bluesowej? Będzie się można o tym dowiedzieć przychodząc 16 września do klubu Mile-Stone. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Prócz duetu Puchowski&Tymański wystąpią również krakowskie formacje Monkey Business oraz rewelacyjny Straight Jack Cat, wybrany przez fanów Krakowskiej Sceny Muzycznej!

Bilety

- Normalny 30 PLN
- Ulgowy 20 PLN (dla facebookowych fanów Krakowskiej Sceny Muzycznej i Straight Jack Cat).

- Przedsprzedaż 25 PLN (od 1.09) w następujących punktach:

Skład Muzyczny ul. Skawińska 14
Firma Muzyczna, ul. Kasprowicza 28e

 

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31