Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tymon Tymański gra bluesa z Hrabią Von Zeit

Tymon Tymański gra bluesa z Hrabią Von Zeit

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Polski Dzień Bluesa. Z tej okazji Krakowska Scena Muzyczna oraz Festiwal Bluesroads przygotowali wspólnie specjalny koncert duetu Puchowski&Tymański.

16 września w Klubie Mile-Stone przy ulicy Nadwiślańskiej 6 w Krakowie zagra duet jakiego na polskiej scenie bluesowej jeszcze nie było. W bluesową podróż zabiorą nas Tymon Tymański i Romek Puchowski.

Tymon Tymański, kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, znany z formacji Kury czy Tymon & The Transistors, nie był nigdy wcześniej kojarzony z bluesem.

Romek Puchowski vel Hrabia Von Zeit jest jedną z najważniejszych postaci polskiego bluesa. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit. Harmonijnie łączy w swojej twórczości z bluesową tradycję i awangardę.

Jak to się stało że Tymon zainteresował się graniem bluesa opowiada pomysłodawca duetu Romek Puchowski: "Od dłuższego czasu planowaliśmy z Tymonem na bluesowej niwie coś wykonać. Nasze pierwsze działania na scenie wynikły z naszej wspólnej fascynacji Republiką. W ramach Von Zeit funkcjonował okazjonalny projekt Von Zeit gra Republikę. Zaprosiliśmy Tymona i grywaliśmy w tym składzie rzadkie aczkolwiek szczególne koncerty. Kiedy kończyłem solową płytę Simply Tymon zaprosił mnie do Biodro Records. Z Von Zeit wydaliśmy w Biodrze mini DVD Halucynacje Hrabiego Von Zeit oraz dwupłytowy album Ocieramy się. Byłem kiedyś u Tymona - puścił mi fragmenty Bigos Heart - jeszcze z Pro Toolosa. Urzekła mnie ta produkcja - m.in. jej brzmienie. Zapytałem czy wyprodukuje moją nową solową płytę, która dopiero powstawała w mojej głowie. Tymon zgodził się zostać producentem i gościnnie zagrać na albumie. W przybliżeniu - nasz duet to efekt wspólnej pracy przy mojej nowej, bluesowej płycie. Cieszę się z tego strasznie, że właśnie kogoś takiego jak Tymon udało mi się wkręcić we wspólną zabawę tą genialną muzyką - Bluesem."

Czy duet będzie powiewem świeżości na polskiej scenie bluesowej? Będzie się można o tym dowiedzieć przychodząc 16 września do klubu Mile-Stone. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Prócz duetu Puchowski&Tymański wystąpią również krakowskie formacje Monkey Business oraz rewelacyjny Straight Jack Cat, wybrany przez fanów Krakowskiej Sceny Muzycznej!

Bilety

- Normalny 30 PLN
- Ulgowy 20 PLN (dla facebookowych fanów Krakowskiej Sceny Muzycznej i Straight Jack Cat).

- Przedsprzedaż 25 PLN (od 1.09) w następujących punktach:

Skład Muzyczny ul. Skawińska 14
Firma Muzyczna, ul. Kasprowicza 28e

 

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31