Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Leszek Możdżer na Ethno Jazz Festival

Leszek Możdżer na Ethno Jazz Festival

Leszek Możdżer promując płytę "Komeda" wystąpi w październiku we Wrocławiu w ramach na Ethno Jazz Festival.

Leszek Możdżer - muzyk totalny, jeden z największych objawień polskiego jazzu, pianista światowej klasy i wybitny improwizator, wystąpi 10 października w Sali Audytoryjnej w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej (Hala Stulecia).

Podczas koncertu zaprezentuje materiał z ostatniego albumu zatytułowanego "Komeda", w którym na nowo odkrył i zinterpretował kompozycje legendarnego Krzysztofa Komedy. Jest to jednocześnie solowy debiut Możdżera w niemieckiej wytwórni ACT.

Jak oceniają krytycy, album "Komeda" Leszka Możdżera to całkowicie autorski i oryginalny projekt, będący muzycznymi wariacjami stworzonymi w oparciu o twórczość legendy polskiego jazzu, który nie tylko był uznanym pianistą i kompozytorem, ale również znany jest ze ścieżek dźwiękowych do większości filmów w reżyserii Romana Polańskiego.

Dlatego też na płycie oraz w trakcie koncertu usłyszymy dobrze znane utwory z filmów "Nóż w wodzie" czy "Dziecko Rosemary", jak również inne mniej popularne lecz niebanalne kompozycje. Pionierski styl Możdżera, będący fuzją muzyki klasycznej i jazzu sprawia ponadto, że album "Komeda" doceniają jednocześnie miłośnicy tych dwóch różnych gatunków. Śmiało można powiedzieć, że płyta jest wynikiem niezwykłego, ponadczasowego spotkania dwóch muzycznych indywidualności oraz dwóch pokoleń polskiego jazzu.

Liryczne i nostalgiczne interpretacje twórczości legendarnego Krzysztofa Komedy w wykonaniu Leszka Możdżera będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu 10 października, w ramach jesiennej edycji Ethno Jazz Festival we Wrocławiu. Pamiętając o wyjątkowych, pianistycznych umiejętnościach Leszka Możdżera, jego technicznej precyzji i doskonałym warsztacie, spodziewać się możemy się niezapomnianego muzycznego wydarzenia. Agencja Lion Stage Management będzie jego współorganizatorem.

Ethno Jazz Festival prezentuje: Leszek Możdżer
10.10.2011
Sala Audytoryjna w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej (Hala Stulecia),
ul. Wystawowa 1, Wrocław

godz. 20:00

Bilety:

150 zł - I miejsca,
120 zł - II miejsca,
90 zł - III miejsca,
50 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety do nabycia w sieci sklepów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl.

Rezerwacje: bilety@o2.pl

www.ethnojazz.pl

Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Gravel Pit Minetaur

Po kilku latach działalności Minetaur, fani zespołu doczekali się wreszcie debiutanckiej płyty.

Gramy dalej

7 /10
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Lovely Creatures. The Best of Nick Cave and The Bad Seeds
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31