Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Finał festiwalu Liga Rocka

Finał festiwalu Liga Rocka

13 ogólnopolski finał festiwalu Liga Rocka odbędzie się 28 marca w Jeleniej Górze. Po raz kolejny patronat nad tą ciekawą imprezą objął magazyn Gitarzysta.

28 marca 2008r. o godz. 17.00 w sali koncertowej „Nova" JCK rozpocznie się 13 ogólnopolski Finał festiwali Liga Rocka. Impreza odbywa się regularnie od 13 lat w Jeleniej Górze. Spośród 176 propozycji nadesłanych przez zespoły a potem już podczas comiesięcznych koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przestrzeni całego roku, organizatorzy wyłonili 5 najlepszych zespołów rockowych wywodzących się z różnych miejsc Polski, które będą walczyć o cenne nagrody. Festiwal o zasięgu ogólnopolskim daje szansę młodym, zdolnym muzykom, którzy wciąż czekają na odkrycie i debiut. Od takiego debiutu zależy bardzo dużo. Wielu interesującym i utalentowanym muzykom nie udało się tego osiągnąć. Wystarczyło, że zabrakło szczęścia, nie było sprzyjających okoliczności, albo po prostu zabrakło funduszy na zdobycie profesjonalnego sprzętu i nagrań w profesjonalnym studiu. Podczas tegorocznego finału dla najlepszych muzyków: gitarzysty, basisty, perkusisty i wokalisty/ wokalistki oraz najciekawszego zespołu czekają atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu muzycznego fundowanego przez 11 największych firm w kraju m.in. FX Music, Interton, Silesia Music Center, Music – Info, Box Electronics, Roland Polska, Music Dealer, Mayones Guitar & Basses, Exar Electronix, Arcade Audio, Laboga Amplifiers. Sesję nagraniową dla najlepszego zespołu ufundowało warszawskie TR Studios, które nominowane zostało do tegorocznej nagrody Grammy. sześcioosobowe Jury pod przewodnictwem basisty, kompozytora i producenta Mietka Jureckiego, znakomitego gitarzysty Krzysztofa Misiaka oraz dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia wytypuje najlepszych.

Liga Rocka daje w ten sposób szansę młodym zespołom nieznanym jeszcze szerokiemu odbiorcy na pokazanie się przed szerszą publicznością a także zaprezentowanie ciekawej, oryginalnej, własnej muzyki rockowej w jej różnych odcieniach oraz zdobycie pierwszych profesjonalnych szlifów. Tym razem młodzi fani punk rocka, muzyki alternatywnej, death metalu, cross –over będą mogli zobaczyć i posłuchać na żywo:
Mocart (metal/ alternative) Mieroszów
Hemia (post punk/rock) Opoczno
Insult (cross over/ metal) Wrocław
Katar (rock) Zawiercie
Chemical Garage (post punk/alternative) Wodzisław Śląski

Gościem specjalnym imprezy będzie koncert grupy Totentanz. Szczegóły na {LINK:www.jck.pl} oraz {LINK:www.jlr.independent.pl}
{IMG:liga_plakat_3032008.jpg}

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30