Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Zdenek Bina Acoustic Project - konkurs

Zdenek Bina Acoustic Project - konkurs

Mamy do rozdania trzy podwójne wejściówki na jutrzejszy koncert Zdenek Bina Acoustic Project we Wrocławiu

Zdenek Bina znany z zespołu -123min. jest jedną z ważniejszych postaci czeskiej kultury. Reprezentował swój kraj na trzech kontynentach. Jesienią 2010 roku wraz z Janem Urnabcem zagrali na jazzowym festiwalu w Pekinie. Spotkania z Polską rozpoczął od koncertu w radiowej Trójce i legendarnym Akwarium. Występował we wrocławskiej Rurze, poznańskim Blue Note, krakowskich Piec Arcie i Alchemii. Zapraszany był na festiwale, Jazz Juniors, Ethno Jazz, Festiwal Gitarowy we Wrocławiu czy Blues nad Bobrem. Wziął udział w biciu gitarowego rekordu Guinnessa.

W dorobku ma sześć płyt długogrających (-123min.) oraz muzykę do dwóch filmów.

Jan Urbanec, młody basista, który ma za sobą współpracę z dwoma międzynarodowymi formacjami osadzonymi w Czechach, Al-yamanem i Shahabem Tolouie. Uczestniczył w nagraniu płyt obu wykonawców.

W grudniu 2009 roku rozpadł się -123min. Założyciel zespołu i niekwestionowany lider wprowadził w życie kiełkujący od lat pomysł, grania akustycznie. 31 grudnia w czeskiej telewizji pojawił się w Nocy z Aniołem duet Zdenka Biny z Janem Urbancem. Śpiew oraz gitara akustyczna i akustyczna gitara basowa.

W muzyce duetu czuć rockową tradycję Minut, jazzowe inklinacje i swobodę, niczym nieskrępowaną wyobraźnię, pozwalającą na podróże w odległe rejony, często w takie gdzie jazzowy czy rockowy muzyk, z różnych powodów, by się nie zapuścił. Muzyka grana z pasją, ale i wyczuciem, zabarwiona humorem, wciąga słuchaczy, zabiera w podróż. W radosną podróż, z której nie chce się wracać.

4.10.11
godz.20.00
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38


bilety:
20 zł - przedsprzedaż,
25 zł - w dniu koncertu

Konkurs

Zdenek Bina ma na koncie filmową rolę w komedii Jana Hrebejka. Proszę podać jej tytuł.

Wygrywają trzy pierwsze osoby, które na maila szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl przyślą prawidłową odpowiedź. Wyniki ogłosimy jutro rano.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28