Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Karolina Cicha i Tomasz Budzyński w Rockowej Historii Wolności

Karolina Cicha i Tomasz Budzyński w Rockowej Historii Wolności

Karolina Cicha - multiinstrumentalistka, kompozytorka, aktorka i piosenkarka - z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości przygotowała specjalny projekt, do którego zaprosiła legendę polskiej sceny punkrockowej, lidera zespołu Armia Tomasza Budzyńskiego.

Rockowa Historia Wolności to projekt muzyczno - wizualny ukazujący historię niezłomnej walki o wolność naszego kraju. Podróż zaczynamy od przedwojennej Warszawy lat 30. a kończymy na współczesności. Podczas koncertu pojawią się takie utwory jak "Niezwyciężony", "Jeżeli" zespołu Armia, "Bal na Gnojnej", "Sen o Warszawie" z płyty WAWA2010.pl, "Wodzę oczami" z płyty "Do Ludożerców" i wiele innych; ilustrowane zdjęciami oraz fragmentami nagrań archiwalnych udostępnionymi przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Karolina Cicha to wokalistka i kompozytorka, a zarazem doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa. W latach 2005-2009 związana była z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych “Gardzienice" jako odtwórczyni tytułowych ról w spektaklach “Ifigenia w A..." i “Elektra". W 2009 roku, poza koncertem “Do ludożerców" wzięła również udział w nagraniu płyty "Gajcy!" i w promującym ją koncercie zorganizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W 2010 roku nagrała wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego płytę z własnymi aranżacjami piosenek o Warszawie "WAWA 2010", wykonanymi w duetach z czołowymi twórcami polskiej muzyki alternatywnej (Czesław Mozil, Mamadou Diouf, Olaf Deriglasoff, Tomasz Budzyński) oraz dała promujący ją koncert na terenie Muzeum. "Do Ludożerców" to jej pierwszy, solowy album w całości poświęcony tekstom wybitnego poety Tadeusza Różewicza

Tomasz Budzyński - zadebiutował w 1984 roku jako lider formacji Siekiera. Rok później razem z Robertem Brylewskim i Sławkiem Gołaszewskim założył zespół Armia, w którym śpiewa do dziś. Z wykształcenia plastyk, jak sam o sobie mówi: "Myślę obrazami, a moje piosenki są w zasadzie opisami pewnych wizji plastycznych". Wciąż zajmuje się malarstwem i grafiką - okładki płyt, projekty plakatów, malarstwo sztalugowe. Jego wielką miłością jest także literatura, wiersze jego autorstwa publikowane były na łamach "Tylko Rock" i "Czas Kultury". Obecnie pracuje nad książką biograficzną "Soul Side Story", do której powstał także film "Podróż na Wschód". W 2011 roku ukazał się jego kolejny solowy album "Osobliwości".

Karolina Cicha & Tomasz Budzyński - Rockowa Historia Wolności

13.11.2011 godz.19.00
klub ETER, ul.Kazimierza Wielkiego 19

bilety: 30 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31