Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / KlezmaFour we Wrocławiu - konkurs

KlezmaFour we Wrocławiu - konkurs

Do wygrania trzy podwójne wejściówki na niedzielny koncert KlezmaFour we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem.

KlezmaFour to zespół rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą i właśnie z klezmerskiej tradycji tego regionu czerpie swe inspiracje. Podchodzi do niej jednak w sposób zupełnie nowatorski, z punk rockową wręcz energią i bałkańskim szaleństwem.

Zespół jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internationaal Joods Muziek Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box.

Zespół KlezmaFour powstał w 1999 roku w Lublinie. Od tamtego czasu stale koncertuje. Ma na swoim koncie występy zarówno w klubach jaki i filharmoniach w wielu miastach Polski i za granicą (Hiszpania, Niemcy, Słowacja, Austria, Czechy, Holandia, Szwajcaria, Kanada oraz USA). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwintetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa.

Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. "Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku". Członkowie zespołu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego im Fryderyka Chopina w Warszawie. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie "idealnego zgrania" w sposób profesjonalny i przemyślany.

9.10.2011
godz.19.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7


bilety:
50 zł - I miejsca,
40 zł - II miejsca,
20 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Konkurs:

Mamy do wygrania trzy podwójne wejściówki na koncert. Proste (jak zawsze) pytanie brzmi następująco: Czym, poza muzyką, interesuje się Andrzej Czapliński, odpowiadający w KlezmaFour za skrzypce?

Odpowiedzi przesyłajcie do jutra do 15 na adres: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl

Rozwiązanie konkursu:

Andrzej Czapliński interesuje się między innymi historią II Wojny światowej, snookerem, medycyną, astronomią i militariami.

Podwójne wejściówki otrzymują:

Agata Hamerska
Nina Kulikowska
Hania Lebiecka

Gratulujemy!

foto:strona zespołu

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31