Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Mikromusic akustycznie we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem

Mikromusic akustycznie we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem

W grudniu, w Synagodze pod Białym Bocianem zagra akustyczny set Mikromusic - jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.

Mikromusic łączy wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. Ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki - Natalii Grosiak jest prawdziwa wizytówka zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

Na swoim koncie mają trzy płyty. Na debiutanckim krążku "Mikromusic" pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer, multiinstrumentalista Sambor Dudziński, czy akordeonista Piotr Dziubek. W 2008 roku ukazał się drugi album zespołu "Sennik". Tytuł odzwierciedla często powtarzający się w tekstach piosenek watek snu, a kompozycje sięgają do różnych estetyk m. in. do jazzu, trip hopu, funky, a nawet muzyki ludowej. Całość spajają poetyckie, kobiece teksty Natalii.

Jesienią 2010 roku pojawiła się w sklepach trzecia płyta zespołu zatytułowana "Sova". Nowy album zawiera 11 autorskich utworów. Zespół zaprosił na płytę wspaniałych gości: Miłosza Pękałę, cenionego perkusistę, Natalie Lubrano - zjawiskową wokalistkę znaną z zespołu Miloopa. Na płycie zaśpiewał także gość z Portugalii, z wyboru wrocławianin, Joao Teixeira de Sousa.

Wywiad z Natalią Grosiak możecie przeczytać TUTAJ.

Mikromusic znakomicie sprawdza się podczas koncertów. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikro-klimat, budując szczególną więź z publicznością.

We Wrocławiu zespół wykona akustyczne wersje swoich piosenek  w klimatycznych wnętrzach Synagogi Pod Białym Bocianem, a ich występ będzie częścią prestiżowego cyklu "Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem".

Mikromusic występuje w składzie:

Natalia Grosiak - śpiew
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - bas
Robert Jarmużek - fortepian
Adam Lepka - trąbka
Łukasz Sobolak - perkusja
Maciej Prokopowicz - realizator dźwięku

11.12.2011
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław


godz.19.00

bilety:
40 zł - I miejsca,
30 zł - II miejsca,
20 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

rezerwacje: bilety@o2.pl

Zdjęcie: Magdalena Samosiej

Lykaia Soen

Progmetalowa supergrupa ze szwedzkim rodowodem ciągnie słuchacza w przeszłość, do starożytnej Grecji, na stoki Wilczej Góry (góry Likajon),...Gramy dalej

7 /10
Rapid Foray Running Wild

Rolf Kasparek długo milczał i w zasadzie dał o sobie zapomnieć.

Gramy dalej

7 /10
Rules
Gatunek: Hardcore
Queen ocena 9
On Air - The Complete BBC Sessions
Gatunek: Rock
Enter Oblivion
Gatunek: Post-rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28