Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Asgaard miksuje nowy album

Asgaard miksuje nowy album

Przedłużająca się w nieskończoność sesja nagraniowa nowej płyty Asgaard "Stairs to Nowhere" dobiega końca.

Zespół zakończył rejestrację partii wokalnych, w tej chwili trwają miksy. Oto, co do powiedzenia na temat sesji ma wokalista grupy - Przemysław "Quazarre" Olbryt:

"Przyznaję, iż nie było łatwym zadaniem sprostać wszystkim strukturom, jakie tym razem zrodziły się w głowach duetu Flumen - Hetzer. Skomponowanie, aranżacja i późniejsze nagrania partii wokalnych zajęły mi naprawdę sporo czasu z tego względu, iż nowy materiał okazał się być cholernie wymagający. Do tego stopnia, że postanowiłem zaśpiewać w sposób zupełnie inny, niż miało to miejsce na poprzednich albumach zespołu. Asgaard zawsze wykraczał poza ramy gatunku, nigdy wcześniej jednak nie sięgnęliśmy chyba tak daleko…"

Nigdy wcześniej Asgaard nie miał także równie solidnej sekcji rytmicznej. Za partie bębnów na płycie "Stairs to Nowhere" odpowiedzialny jest Icanraz (Devilish Impressions, ex-Christ Agony, ex-Hermh, ex-Abused Majesty), z kolei za partie basu Ivy, którego metalowa brać kojarzyć może chociażby z dokonań w zespole Serpentia.

"To zdecydowanie najbardziej dojrzałe, najbardziej kompleksowe dzieło autorstwa Asgaard. Bogactwo dźwięków dosłownie poraża. Nie twierdzę, że jest to płyta w dyskografii tego zespołu najlepsza. Jest po prostu inna... totalnie inna!!! Chociaż nie brak tutaj elementów bardzo dla Asgaard charakterystycznych, ‘Stairs to Nowhere’ bez wątpienia będzie ogromną niespodzianką zarówno dla starych, jak i nowych fanów zespołu" - dodaje Quazarre.

Prace nad miksem płyty rozpoczęto z początkiem września w warszawskim Flumen Studio. Nie wiadomo jeszcze komu zespół powierzy wykonanie masteringu.

Płyta "Stairs to Nowhere" ukaże się na rynku w pierwszych miesiącach 2012 za  sprawą Icaros Records. Jest to 6 krążek zespołu, z którym Asgaard powraca po 7-letniej nieobecności. Ostatni album "EyeMDX-tasy" wydany został w 2004 roku nakładem Metal Mind Productions.

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31