Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Alvon Johnson Blues Band wystąpi w Warszawie

Alvon Johnson Blues Band wystąpi w Warszawie

Zapraszamy na jedyny w Warszawie koncert Alvona Johnsona podczas pierwszej trasy koncertowej w Polsce oraz na pokoncertowe Jam Session poprowadzone przez warszawskich muzyków: Tomka Zawadzkiego, Maćka Stycha oraz Konrada Tanewskiego.

Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii czarnoskóry gitarzysta, kompozytor, showman. Jego twórczość od początku inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix. Na wocal Johnsona bez wątpienia duży wpływ mieli: Joe Williams, Johnny Hartman, Nat King Cole i Frank Sinatra.

Alvon w swojej karierze występował z wieloma znanymi artystami: The Drifters, The Shirelles, Bobby Day w sławnym utworze "Rocking' Robin", Otis Day and the Knights oraz Jimmie Rodgers na płycie Country and Western. Wzorował się na wielu ikonach bluesa: John Lee Hooker, Pee Wee Crayton, Little Joe Blue, Harmonica Fats, Sonny Green, Frankie Lee, Guitar Shorty, Lowell Folsom oraz Buddy Ace.

Alvon Johnson jest Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego 'Guitar Player', byłym wokalistą grupy "The Coasters" uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta "The Blues Grew" była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta "Guitars and Cars" zostało oceniona jako jedna z dziesięciu najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny "Real Blues".

Koncert Alvon Johnson Blues Band odbędzie się 25.10.11 w Scenie w Grodzkiej (ul. Kocjana 3) o godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł!

Skład Alvon Johnson Blues Band:

  • Alvon Johnson - gitara i wokale
  • Łukasz Gorczyca - gitara basowa
  • Jacek Prokopowicz - instrumenty klawiszowe
  • Paweł Dobrowolski - perkusja

Magazyn Gitarzysta jest partonem medialnym tego wydarzenia.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(krn)

GALERIA
The Source Ayreon

Przychodzi na myśl porównanie, że tak jak w świecie kina każdy aktor chciał grać pod reżyserskim okiem Stanleya Kubricka, a obecnie u choćby...Gramy dalej

8 /10
The Eternal Reign Born of Osiris

Dobrze, że muzycy Born of Osiris są świadomi własnych niedoskonałości, tym bardziej, że dwie pierwsze płyty nagrywali za czasów liceum....Gramy dalej

8 /10
Jon Lord ocena 5
Windows
Gatunek: Progressive rock
Maigra ocena 7
Encrypted
Gatunek: Metal
Wybacz
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31