Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Nowy album Rush wiosną przyszłego roku

Nowy album Rush wiosną przyszłego roku

W rozmowie z magazynem Rolling Stone Geddy Lee, basista i wokalista legendarnego Rush zdradził, że jego zespół pracuje właśnie nad zupełnie nowym krążkiem. Z jego wypowiedzi wynika, że możemy się go spodziewać wiosną przyszłego roku. Rewelacyjna wiadomość!

Geddy Lee w rozmowie z Rolling Stone powiedział:

"Właśnie skończyliśmy pisanie nowych kompozycji. Ponownie odpaliliśmy naszą twórczą maszynę jakieś trzy tygodnie temu i chociaż początki nie były łatwe później wszystko poszło po naszej myśli - to były bardzo owocne dni".

"Jestem bardzo zadowolony z kierunku w jakim zmierza nasz nowy materiał. Myślę, że mamy teraz nawet jedną czy dwie kompozycje więcej niż chcieliśmy napisać. Niedługo zabieramy się do nagrywania - mam nadzieję, że uda się to zrobić jeszcze przed świętami - wtedy na początku nowego roku zajmiemy się miksami i wydamy krążek".


Lee zdradził również kilka szczegółów na temat samych kompozycji:

"Myślę, że będę trochą inne niż te na "Snakes & Arrows", ale wiecie, trudno dokładnie wyjaśnić jak to będzie brzmiało kiedy na dobrą sprawę jeszcze niczego nie skończyliśmy. Mimo wszystko wydaje mi się, że dobrym punktem odniesienia będzie kierunek "Caravan" i "BU2B".

Basista Rush potwierdził również, że zespół uda się w przyszłym roku na trasę koncertową - za wcześnie jest jednak na podawanie konkretnych terminów czy miejsc.

***

Grupy Rush nie trzeba specjalnie przedstawiać dlatego tylko krótko przypomnimy:

Rush to kanadyjskie trio rockowe poruszające się zgrabnie w takich stylistykach jak hard rock czy neoprogresywny rock. Grupa powstała w roku 1968, a swój debiutancki album wydała w 1974. Jest aktywna do dziś. Rush stworzył swoje własne brzmienie oparte o wysoki śpiew Geddy'ego Lee oraz ostre i melodyjne partie gitary elektrycznej, wspomaganej przez gitarę basową, rozbudowany zestaw perkusyjny oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe.

Muzyka Rush miała wpływ na twórczość takich zespołów jak: Metallica, Dream Theater, Tool, Iron Maiden czy Symphony X. Zespół zdobył w sumie 22 złote i platynowe płyty, a sprzedaż w samych Stanach Zjednoczonych wyniosła 25 milionów płyt.

Obecny skład zespołu:

  • Geddy Lee - śpiew, gitara basowa, gitara elektryczna, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe, melotron (1968-)
  • Alex Lifeson - gitara elektryczna, gitara akustyczna, mandolina, buzuki, wokal wspierający, instrumenty klawiszowe (1968-)
  • Neil Peart - perkusja (1974-)

Nie możemy się doczekać!

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(krn)

Cold Like War We Came As Romans

Nie będę nikogo czarował, wyrosłem z takiego grania, i choć mam swoje małe guilty pleasures, przede wszystkim, w katalogu Rise Records, to co...Gramy dalej

6 /10
For Crying Out Loud Kasabian

Mając słabość do niegrzecznych chłopców urodzonych na Wyspach Brytyjskich, chyba nie sposób ocenić kolejnego albumu Kasabian inaczej jak pozytywnie....Gramy dalej

8 /10
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Lebowski ocena 7
Plays Lebowski
Gatunek: Art Rock
Fractured
Gatunek: Progressive rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31