Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Rockowa opera "Krzyżacy" 11 listopada we Wrocławiu

Rockowa opera "Krzyżacy" 11 listopada we Wrocławiu

"Krzyżacy" czyli rock opera, na podstawie klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza, to z pewnością najbardziej zaskakujące wydarzenie muzyczne ostatniego sezonu kulturalnego. Wybitni polscy aktorzy i wokaliści w pierwszej od wielu lat polskiej rock operze wystąpią 11 listopada we wrocławskiej Hali Orbita.

Widowisko muzyczne przygotowane z okazji obchodów 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem utrzymane jest w mrocznej, czarno-białej rockowej stylistyce.

Akcja spektaklu toczy się na przełomie XIV i XV wieku. Główne wątki opowieści to wątek romansowy - miłość Danusi Jurandówny i Zbyszka z Bogdańca oraz zakochanej w tymże Zbyszku Jagienki Zychówny, wątek polityczno-historyczny - konflikt polsko-krzyżacki i wielka wojna w 1410 roku z Krzyżakami, a także historia tragicznych losów Juranda ze Spychowa. Współczesne kostiumy, nowoczesna choreografia, stylizowane materiały wizualne, zespół rockowy na żywo.

Spektakl odwołujący się swoją konwencją do klasyki światowej rock-opery Jesus Christ Superstar czy We will rock you.

"Krzyżacy" to najbardziej znana powieść historyczna Henryka Sienkiewicza z 1900 roku. Historia romantycznej miłości Zbyszka z Bogdańca i Danuśki, córki Juranda ukazana na tle znaczących polskich wydarzeń historycznych XV wieku. Kulminacją powieści jest wspaniała zwycięska Bitwa pod Grunwaldem, będąca wielkim tryumfem wojsk polsko-litewskich. Książka została przetłumaczona na 25 języków. Krzyżacy, w reż. Aleksandra Forda, to również najchętniej oglądany film w historii polskiej kinematografii (blisko 33 milionów widzów), czyli więcej niż liczba ludności Polski w dniu premiery filmu w roku 1960 (30 milionów).

"Krzyżacy" - rock opera - wypełniona namiętnością, cierpieniem, zdradą i bohaterstwem muzyczna opowieść o jednej z najbardziej znanych historii miłosnych polskiej literatury oraz jednej z najbardziej znaczących bitew w historii naszej ojczyzny.

Wyprodukowane z wielkim rozmachem i doskonałą obsadą widowisko to z pewnością najlepsza propozycja do radosnego świętowania 93. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

wROCKfest.pl zaprasza - 11 listopada - spotkajmy się we Wrocławiu!

"Krzyżacy"
11.11.11 godz.19.00
hala Orbita, ul. Wejherowska 34
bilety: 150 zł - I miejsca, 120 zł - II miejsca, 90 zł - III miejsca, 70 zł - IV miejsca, 50 zł - wejściówki (studenci i uczniowie)

(krn)

Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31