Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Scott Ian - jak karać piratów?

Scott Ian - jak karać piratów?

W jednym z ostatnich wywiadów gitarzysta Anthrax dorzucił swoje trzy grosze do nieustannie toczącej się dyskusji na temat internetowego piractwa.

Jak karać piratów, nielegalnie ściągających muzykę z sieci?

"Powinni zostać pozbawieni dostępu do internetu" - zdradził swój pomysł Scott Ian. "Poważnie! Kiedy pijany siadasz za kółkiem, tracisz prawo jazdy. Kiedy nielegalnie ściągasz muzykę, tracisz dostęp do sieci. Kara pasująca do przewinienia. Nie mam pojęcia, dlaczego dostawcy internetu nie blokują stron z torrentami i nie wyciągają konsekwencji. Wszyscy zgadzają się, że branża traci na tym miliardy dolarów lecz nikt nic z tym nie robi. Wierz mi, gdybym mógł jakoś temu zaradzić, zrobiłbym to."

Gitarzysta Anthrax nie kryje oburzenia:

"Przed epoką internetu, mogłeś ukraść muzykę tylko w jeden sposób - wejść do sklepu i wynieść z niego płytę. To była kradzież, to oczywiste, że jeśli zostałeś złapany musiałeś liczyć się z nieprzyjemnościami. Dzisiaj możesz kraść ponieważ internet daje taką możliwość i co więcej, nie musisz liczyć się z żadnymi konsekwencjami. Ludzie myślą, że muzyka jest za darmo, wystarczy sobie ściągnąć z sieci. Nawet nie zdają sobie sprawy, że to po prostu kradzież".

"Nie nagrywamy płyt za darmo. Nasze albumy są dostępne w wielu miejscach. Możesz tam wydać pieniądze na produkt, który oferujemy. Wszystkie inne rozwiązania są złodziejstwem. Nie ma żadnego 'ściągnę, sprawdzę, a jak mi się spodoba to kupię'. To kradzież. Każdy może powiedzieć 'ja chcę to tylko sprawdzić', albo 'nie jestem w stanie tego kupić tam, gdzie mieszkam'. Pieprzone głupoty. Cała branża muzyczna pada, bo ludzie kradną. Taka jest prawda".

źródło:http://blogs.browardpalmbeach.com

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31