Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Pierwsze wieści od Asymmetry Festival 4.0

Pierwsze wieści od Asymmetry Festival 4.0

Organizatorzy Asymmetry potwierdzili przybycie do Polski dwóch pierwszych zespołów przyszłorocznej edycji festiwalu.

Wyrocznia post-hardcore, belgijska grupa Amenra oraz zachwycający samego Davida Tibeta, skład undergroundowych mistrzów - Aethenor. Oto pierwsze zapowiedzi przyszłorocznego festiwalu.

Nie jest to jednak koniec niespodzianek, najbliższy festiwal odbędzie się od 3 do 5 maja 2012 roku w nowym miejscu. Po trzech latach urzędowania w Firleju, nowym domem dla Asymmetry stanie się Browar Mieszczański, powstały w końcu XIX wieku zabytkowy kompleks browarniczy posiadający unikalną architekturą przemysłową. Popularny Browar stanowi alternatywne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia.

"Potrzebujemy więcej przestrzeni, więcej aury, więcej swoistego mikroklimatu. Z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej festiwalowiczów, ta przeprowadzka musiała kiedyś nastąpić. Jestem przekonany, że mury Browaru będą idealną areną dla Asymmetry." - mówi Robert Chmielewski, dyrektor Asymmetry Festival.

Aethenor to międzynarodowa supergrupa powstała w 2006 roku. Skład zespołu tworzą Stephen O'Malley (SunnO)))), Kristoffer Rygg (Ulver), Daniel O'Sullivan (Ulver) oraz Steve Noble (Rip Rig and Panic). Przedstawiciele dark ambient i muzyki eksperymentalnej w ciągu pięciu lat wydali 4 albumy. Ostatni "En Form For Bla" ukazał się w 2011 roku. David Tibet mówi o nich, że "Są alchemiczni, pełni dzikiej intensywności. Ich muzyka przypomina czyste, gwiaździste  niebo, które nagle przecina huk przeraźliwych piorunów."Amenra to marka, której nie trzeba przedstawiać. Podczas festiwalu, wyjątkowo, zaprezentują się w dwóch odsłonach - akustycznej i tradycyjnej. Amenra powstała w 1999 roku. Od początku istnienia zespołu, zaszufladkowanie jego twórczości jest prawie niemożliwe. Ich muzyka to przede wszystkim krzykliwy wokal, niskie brzmienia i chropowate riffy, a to wszystko zatopione w post-hardcorowej, sludge'owej stylistyce. Fani mówią, że jedyną drogą do pełnego odkrycia magii tkwiącej w ich muzyce jest usłyszenie zespołu na żywo.
www.asymmetryfestival.pl

Colossus Triggerfinger

Powiadają, że lepsze jest wrogiem dobrego. Są momenty, gdy właśnie tak myślę o najnowszym albumie Triggerfinger.

Gramy dalej

7 /10
Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening
Gatunek: Blues rock
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31