Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Artrosis - Imago już w sklepach

Artrosis - Imago już w sklepach

W sklepach w całej Polsce można już znaleźć najnowsze dzieło zespołu Artrosis - album zatytułowany "Imago".

Po rozstaniu, które nastąpiło siedem lat temu, nikt nie wierzył, że duet Medeah / Niedzielski nagra ponownie razem płytę pod szyldem Artrosis. Choć oboje udowodnili, że potrafią istnieć osobno, nie ma wątpliwości że dopiero w połączeniu potrafią stworzyć coś naprawdę niepowtarzalnego. Począwszy od "Ukrytego Wymiaru“, który rozpoczął modę na metal gotycki, aż po nowatorski, nominowany do Fryderyków "Fetish“, który był przełomem w twórczości grupy.

Pięć doskonałych albumów udowodniło, że sukces debiutu nie był dziełem przypadku. Jednak na kolejny siódmy już krążek - po nagranym bez Maćka "ConTrust“ - fani Artrosis musieli czekać aż pięć lat. Ta najdłuższa przerwa wydawnicza w historii zespołu została przerwana dopiero przez zmianę składu przez Medeah i powrót Maćka Niedzielskiego. Na nowy album Artrosis zawraca na ścieżkę mrocznej elektroniki podpartej klimatyczną gitarą. "Imago“ to płyta, która doskonale wpisuje się w swoiste brzmienie albumów "Fetish“ i "Melange“. Mocne wejście w elektronikę, powrót do automatu perkusyjnego to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne jej cechy. Jednak nie brak też na niej lżejszych gatunkowo utworów, gdyż podobnie jak na "ConTrust“ wiele z kompozycji jest autorstwa Medeah, która wykreowała bardziej melodyjną i chwytliwą część "Imago“. Maciej natomiast pozostał wierny psychodelicznym wizjom i twardym, mocnym beatom, zamieniając anioła w maszynę.

"Imago“ to niewątpliwie album dla bardziej wymagających słuchaczy. Każdy utwór opowiada inną historię, własną historię. Medeah twierdzi, że "Imago“ przebiło wszystkie dotychczasowe albumy łącznie z jej ukochanym "Fetish". I trudno się z tym nie zgodzić!

Tracklista:

1. Arche
2. Nie Tamta Już
3. Za Wszystko - Nic
4. Już Tylko Śnij
5. Moje Niebo
6. Chcę Znów Tam Być
7. Imago
8. Doskonała
9. Tysiąc Prawd
10. Fatalne Przeznaczenie
11. Panta Rhei

Album Artrosis "Imago" ukazał się 7 listopada 2011 dzięki firmie Mystic Production.

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym płyty.

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31