Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Skowyt i Proletaryat w Hard Rock Cafe

Skowyt i Proletaryat w Hard Rock Cafe

"Alarm dla Polski! Skończyła się era piosenek o niczym. Skończyła się era starych dziadów i "cudownej opolskiej publiczności". Skończył się parostatkiem piękny rejs! Gitary znowu gryzą jak psy."

W najbliższy wtorek 15.11., w warszawskim klubie Hard Rock Cafe, w ramach cyklu "Pepsi Rocks" wystąpi Skowyt oraz ProletaryatSkowyt to tegoroczni debiutanci. Już niebawem ukaże się pierwszy album zespołu, zatytułowany "Achtung, Polen!". Będzie to jeden z ciekawszych, a na pewno jeden z najmocniejszych tytułów kończącego się roku. Odwaga i bezkompromisowość w głoszeniu poglądów jest znakiem szczególnym grupy. Muzyka, którą grają, mieści się w stylistyce punk-rocka. Występom pikanterii dodają mocne, zaangażowane teksty, ostre gitarowe riffy oraz niespotykana energia sceniczna. W tym roku można było ich zobaczyć i posłuchać m.in. na APSurdaliach, Ursynaliach oraz na 7Festival Węgorzewo.

http://www.facebook.com/Skowyty

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Proletaryat powstał w Pabianicach i istnieje na scenie muzycznej od ponad dwudziestu lat. W tym czasie muzycy zdołali wydać aż 13 albumów i zagrać prawie 1000 koncertów. Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Na ich płyty czeka się z niecierpliwością, a każda z nich jest szczególna i przełomowa. Pierwszy spektakularny sukces formacja odniosła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w roku 1989, gdzie zdobyli aż trzy nagrody - publiczności, organizatorów i dziennikarzy. W latach 1990-91 ukazały się dwa albumy: "Proletaryat" i "Proletaryat II". Kolejne krążki - "Czarne Szeregi" (1993), "IV" (1994), "Zuum" (1996) oraz "Made in U.S.A." (1999) prezentowały coraz to nowsze, artystyczne oblicza zespołu, a każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę. Pomiędzy studyjnymi płytami zespół wydał również dwa albumy koncertowe oraz kompilację "The Best of...". Po kilkuletniej przerwie Proletaryat został reaktywowany, czego owocem były wydane w 2006 roku albumy: "ReC" oraz "Recycling". Obecnie zespół tworzą: Tomasz Olejnik (wokal), Dariusz Kacprzak (gitara basowa), Wiktor Daraszkiewicz (gitara) oraz Robert Hajduk (perkusja). Proletaryat aktualnie promuje najnowszą płytę pt. "Prawda", która ukazała się we wrześniu 2010.

http://www.proletaryat.com.pl/

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Zapowiada się wybuchowa mieszanka debiutantów i weteranów, której nie można przegapić.

Data: 15.11.2011
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 20:30
Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30