Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Warsztaty fingerstyle Piotra Słapy w GuitarSchool.pl

Warsztaty fingerstyle Piotra Słapy w GuitarSchool.pl

Z przyjemnością zapraszamy na grudniowe warsztaty fingerstyle naszego zaprzyjaźnionego redaktora, Piotra Słapy. Odbędą się one 3 grudnia w warszawskiej szkole GuitarSchool.pl i skierowane są zarówno do osób początkujących jak i zaawansowanych gitarzystów.

Fingerstyle to najbardziej widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Doświadczony gitarzysta fingerstyle z powodzeniem może zastąpić cały zespół jako "one-man-band".

PROWADZENIE: Piotr Słapa

Piotr Słapa jest czołowym przedstawicielem gitary akustycznej i fingerstyle w Polsce. Swoje umiejętności doskonalił w światowej stolicy muzyki country - Nashville w USA. W 2007 uczestniczył w legendarnym festiwalu gitary fingerstyle Chet Atkins Appreciation Society.

W 2010 został zaproszony na scenę jako gość samego Tommy'ego Emmanuela na 13. Wrocławskim Festiwalu Gitarowym 2010. Zdobywca nagrody specjalnej równoważnej z I miejscem w najbardziej prestiżowym konkursie gitarowym w Polsce - "Guitar City". Po raz pierwszy w historii festiwalu i konkursu pierwszą nagrodę otrzymał solista.

Pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu gitary akustycznej Acoustic Guitar Show oraz konkursu Acoustic Guitar Battle. Twórca największego polskiego portalu gitarzystów akustycznych - fingerstyle.pl

Od marca 2008 roku wykładowca gitary akustycznej w Magazynie Gitarzysta.

TERMIN: 3 grudnia (sobota), g.15:00

MIEJSCE: Warszawska szkoła gitary GUITARSCHOOL.PL
Al. Niepodległości 159/ Lokal 129 (Metro Pole Mokotowskie)
02-555 Warszawa
tel: 533 500 506
533 500 507
kontakt@guitarschool.pl
www.guitarschool.pl

Zagadnienia poruszane na warsztatach:

  • Nauka i analiza utworów największych mistrzów - Tommy Emmanuel, Chet Atkins, Andy Mckee, Don Ross, Jerry Reed, Merle Travis, Doyle Dykes, Tuck Andress i wielu innych.
  • Umiejętność niezależnej pracy kciuka oraz wykonywania w tym samym czasie partii basowych/rytmicznych razem z melodią.
  • Techniki gry w fingerstyle - kostkowanie, kostkowanie hybrydowe, bare fingers, boom chic, walking bass lines, tapping, uderzenia perkusyjne.
  • Poruszanie się w strojach alternatywnych, tworzenie własnych strojów.
  • Komponowanie oraz aranżowanie znanych piosenek na gitarę akustyczną solo.
  • Techniczna wiedza o gitarze akustycznej - ustawienie instrumentu do stylu fingerstyle, gitara akustyczna pod elektroniką, nagłośnienie instrumentu na scenie, praca nad dobrym dźwiękiem.

Udział jest BEZPŁATNY. Nie zapomnijcie zabrać własnego instrumentu!

(krn)

The Regal Tribe Usurpress

Transfer szwedzkiego Usurpress z czeskiej Doomentia Records do polskiej Agonii nie przyniósł większych zmian w stylistyce zespołu.

Gramy dalej

7 /10
2005 YU55 Coma

Coma skacze na główkę: nie dość, że nagrała kolejną płytę, która dostarczy pożywkę hejterom, to jeszcze wprawia w konsternację fanów...Gramy dalej

6 /10
Saxon ocena 8
Let Me Feel Your Power
Gatunek: Heavy metal
Roman Kostrzewski. Głos z ciemności
Gatunek: Metal
World Gone Mad
Gatunek: Crossover
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31