Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Hipgnosis wraca z nową płytą

Hipgnosis wraca z nową płytą

"Relusion" to drugi długometrażowy krążek krakowskiej formacji Hipgnosis, który już w najbliższy poniedziałek trafi do dystrybucji.

Nowy album Hipgnosis o tytule stanowiącym połączenie słów "religion" i "delusion", zainspirowany został książką Richarda Dawkinsa "Bóg Urojony" ("God's Delusion"). To album konceptualny, ale w odmiennym niż typowe rozumieniu tego słowa. Jest pewnego rodzaju manifestem, ale jedynym tak naprawdę przesłaniem nie jest nakłanianie kogokolwiek do żadnej idei - kładzie nacisk na zmuszenie odbiorców do samodzielnego myślenia, a nie powielania cudzych opinii. To uwypuklenie radości życia, pobudzenia świadomości własnej wartości i wielkości człowieka, jako cząstki Przyrody i Kosmosu.

Każdy utwór na płycie to opis pewnej myśli lub sytuacji, ale bez narzuconej interpretacji. Brak - z małymi wyjątkami - konkretnego tekstu (KuL śpiewa we własnym, wymyślonym przez siebie języku) pozwala z dużą dowolnością interpretować przekaz, dopasować go do siebie. Zmusza do MYŚLENIA.

Nie przyjmuj niczego bezkrytycznie i bezmyślnie, nawet tego, co słyszysz ode mnie.
Kieruj się rozumem i nie przyjmuj prostych rozwiązań.
Myl się i błądź, ale podążaj własną drogą.
Ciesz się Życiem i nie krzywdź innych - ani ludzi, ani pozostałych stworzeń. Ono jest jedno i trwa tylko moment, więc szkoda go marnotrawić.


I MYŚL !

1. Cold  19:06
2. Cult Of Cargo  10:07
3. Dr. What  6:26
4. The Garden  5:10
5. Relusion  9:02
6. Large Hadron Collider  22:23

SeQ - instrumenty klawiszowe, perkusja, programowanie
KuL - vocal
PiT'u - bas, vocal
ThuG - instrumenty klawiszowe
Ijon - instrumenty klawiszowe
Prince Olo - gitara

gościnnie
Marcin Kruczek - gitara

Płyta trafia do dystrybucji dzięki firmie Wydawnictwo "Rock-Serwis" Piotr Kosiński. Dostępna od poniedziałku 28 listopada.

Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars Amy MacDonald

Jeśli już musimy znaleźć się "Under Stars", Amy MacDonald z pewnością będzie niezłym towarzystwem - piękna kobieta u boku zawsze podnosi jakość...Gramy dalej

3 /10
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Reaching into Infinity
Gatunek: Power metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31