Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Asymmetry 4.0 na nowo kreśli kierunki

Asymmetry 4.0 na nowo kreśli kierunki

Asymmetry zapowiada przełomową edycję Festiwalu, a ogłoszone dotąd zespoły potwierdzają kierunek zmian: więcej gwiazdorskich projektów i nowatorskich eksperymentów, niż znanych i sprawdzonych zespołów - uczestników innych europejskich festiwali.

Tym razem Asymmetry częstuje fanów siedmioma nowymi nazwami: Red Fang, Earthship, Priestess, Obake, Mombu, The Ascent Of Everest i A Whisper In The Noise.

Największe emocje wśród fanów budzi nowy międzynarodowy super-skład Obake, prawdziwa post-rockowa orkiestra - The Ascent Of The Everest ze Stanów Zjednoczonych oraz grający w lidze mistrzów stoner-rocka Red Fang.

Organizatorzy Asymmetry Festival 4.0 przypominają o trwającym przeglądzie zespołów, chcących wystąpić podczas przyszłorocznej edycji w Browarze Mieszczańskim. Więcej informacji na stronach internetowych festiwalu.

Asymmetry Festival 4.0 odbędzie się w dniach 3-5 maja 2012 roku w Browarze Mieszczańskim.

Obake [IT,HU,US - RareNoiseRecords]

Obake to istny dream team składający się z uznanych i zaprawionych w muzycznych bojach muzyków. Eraldo Bernocchi, Trevor Dunn, Lorenzo Esposito Fornasari, Balazs Pandi to skład, który na nowo definiuje pojęcie współczesnego metalu z dużą ilością elektroniki,  a nazwy, z którymi kojarzone są ich nazwiska mówią same za siebie. Merzbow, Otto von Schirach, Zu, Fantomas  czy John Zorn to tylko niektóre zespoły, które powstały dzięki ich udziałowi.

Mombu [IT - Subsound Records]

Skład Mombu to saksofonista Luca T. Mai, znany z jazz metalowego Zu oraz bębniarz - Antonio Zitarelli, grający w jazzcore’owym Neo. Ich muzyka to mieszanka afrykańskich rytmów, pomieszanych z jazzem, hard-core’em oraz metalem. Istni alchemicy muzycznego preparatu, reprezentujący uznany label Subsound Records.

The Ascent of Everest [US - Shels Music]

Krytycy doceniają w muzyce tego 8-osobowego kolektywu rzadko spotykany wśród ich rówieśników klasyczny duch post-rocka. Obeznanych w post-rockowej stylistyce słuchaczy, The Ascent Of The Everest zabiera w niezapomnianą podróż, zaś tych, którzy dopiero przed sobą mają spotkanie z ambitnym rockiem zespół pokornie uczy odróżniania ziarna od plew. W ich muzyce znajdziemy noise’owe elementy,  niespotykane elektroniczne faktury dźwięku. TAOE tworzy muzykę, która zaskakuje surrealizmem dźwięków, progresywnymi kompozycjami i najczystszym pięknem. Zespół został założony w 2005 roku w amerykańskim Nashville wydając do dzisiaj trzy albumy. Koncertowali między  innymi z A Silver Mt. Zion, This Will Destroy You, Giant, Bloody Panda, Whigs, Sons of Noel, a wśród swoich największych inspiracji wymieniają… Krzysztofa Pendereckiego, Nicka Cave, czy Christiana Fenessza.

A Whisper In The Noise [US - Exile on Mainstream]

Amerykanie to zespół rockowy, który… nie używa gitar. Ich brzmienie produkowane jest przy użyciu  wiolonczeli, skrzypiec, waltorni, basu, perkusji, syntezatorów oraz wokalu, dzięki czemu tworzą melancholijne, smutno-urocze kompozycje i niezapomniane spektakle.

Red Fang [US - Relapse Records]

Amerykański Red Fang to rezultat wspólnego wysiłku Bryana Giles'a, Aarona Beam'a, Davida Sullivan'a i Johna Sherman'a. Tej czwórce niestandardowo uzdolnionych indywidualistów udało wytworzyć się coś absolutnie unikatowego w stylistyce stoner-rockowej, dzięki czemu Red Fang rozpoznawany jest już po pierwszym uderzeniu w perkusyjny talerz, a to cechuje jedynie największe zespoły.

Earthship [DE, Pelagic Records]

Berlińczycy swoją muzyką zapewniają świeży powiew progresywnego metalu i doom’u. Pozycja dla fanów Neurosis i Mastodon.

Priestess [CA, Indica Record]

Priestess czyli "Kapłanka" powstała w 2003 roku, kiedy Mike Heppner grający w zespole The Dropouts został opuszczony przez resztę zespołu i uparł się, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Tak w skrócie powstał zespół Priestess. Ich debiutancki album "Hello Master" wydany w 2005 roku tak solidnie wstrząsnął sceną rockową za Oceanem, że już rok później Priestess udał się w trasę z Dinosaur Jr. Gwarancję zatwierdził więc sam J Mascis.

Wcześniej ogłoszone nazwy zespołów, które wystąpią we Wrocławiu to Amenra, Aethenor, Igorr, My Own Private Alaska, Niveau Zero oraz Celeste.

Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

www.asymmetryfestival.pl


Gods Of Violence Kreator

Mille Petrozza na czternastym albumie studyjnym Kreator pt. "Gods Of Violence" ogłasza: Szatan jest rzeczywistością!

Gramy dalej

8 /10
The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season
Gatunek: Hardcore
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31