Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Promise and the Monster w piątek w Firleju

Promise and the Monster w piątek w Firleju

Jedna z największych nadziei współczesnego folku wystąpi w najbliższy piątek we wrocławskim Firleju.

Promise and the Monster (właściwie Billie Lindahl) to młoda i niezwykle utalentowana Szwedka, jedna z największych nadziei współczesnego neo-folku. Wielki talent młodziutkiej artystki odkrył Joakim Gavert z wytwórni Imperial Recordings odpowiedzialnej za sukces Jose Gonzaleza. Co ciekawe, to przy boku Gonzaleza, Billie zdobywała pierwsze sceniczne szlify.

Pierwszy, wydany w 2008 roku album Promise and the Monster zatytułowany "Transparent Knives" został znakomicie przyjęty na całym świecie, płyta ukazała się również w Polsce. Ten owiany szczególną aurą krążek najłatwiej wpisać w nurt neo-folkowy, tym niemniej sztuka Billie Lindahl jest na tyle osobna i wyjątkowa, że nie w pełni poddaje się kategoryzacji.

Drugi album PATM zatytułowany "Red Tide" ukaże się w Polsce nakładem wytwórni Isound Labels. Szwedzki wydawca pisze o płycie, że “to album o niebieskim widnokręgu na pustyni oraz mętnych wodach, o zmęczonych i brzydkich dziewczynach, które uciekają wzdłuż torów i przez plaże, które za długo są w destrukcyjnych związkach, podpalają swoje domy by nigdy do nich nie wrócić."

Nietrudno zauważyć zmiany, jakie zaszły w muzyce artystki - niezwykle skromne i kameralne kompozycje z czasu pierwszej płyty zastąpione zostały przez piosenki bogaciej zaaranżowane i szlachetnie "radiowe".

Promise and the Monster to singing-songwriting w najlepszym skandynawskim stylu, wyjątkowa propozycja dla fanów Stiny Nordenstam, Cat Power, Joanny Newsom czy Tori Amos. Warto wspomnieć o polskim akcencie w karierze artystki - Billie gościnnie wystąpiła na ostatniej płycie rodzimego duetu Twilite, wzbogacając dwa utwory o swoje wielkiej urody partie wokalne.

W grudniu Promise and the Monster wystąpi w Polsce po raz pierwszy - trasa koncertowa zorganizowana przy wsparciu i pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji.

2.12.2011
Klub Firlej
ul. Grabiszyńska 56, Wrocław
wejście 19:00
start 20:00

Bilety:
15 PLN (z legitymacją studencką, dostępne tylko w Klubie Firlej)
20 PLN (przedsprzedaż)
25 PLN (w dniu koncertu)

do kupienia w sieci Tickepro (Empik, Media Markt, Saturn)

Under Cover Motorhead

Okazuje się, że Lemmy potrafi zrobić dobrą imprezę nawet po śmierci.

Gramy dalej

9 /10
1994 Jamal

Mamy rok 1994. 5 kwietnia coś we mnie (i wielu z Was) umiera wraz z odejściem Kurta Cobaina.

Gramy dalej

5 /10
Out of the Voiceless Grave
Gatunek: Death metal
Korpus ocena 7
Respekt
Gatunek: Heavy metal
Wolves
Gatunek: Punk
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniWrzesieńnastępny
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30