Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jedyny koncert Death In June

Jedyny koncert Death In June

15 grudnia w warszawskiej Progresji, w ramach trasy świętującej 30-lecie istnienia zespołu wystąpi legendarny Death in June.

Death In June - brytyjski projekt utworzony w 1981 roku po rozpadzie punkowej grupy Crisis. Podstawą i jedynym stałym członkiem jest Douglas Pearce. Muzyka tworzona przez Death In June określana jest najczęściej jako apocalyptic folk, dark folk czy neofolk, przy czym istotną rolę pełnią w niej elementy post-industrialu oraz martial music. Występ zorganizowany jest w ramach trasy świętującej 30-lecie istnienia zespołu - jest to prawdopodobnie ostatnia okazja, by zobaczyć Death In June na żywo.

Death In June należy do bardzo specyficznego nurtu muzycznego wywodzącego się z kręgów tzw 'kultury industrialnej', który przez jednych nazywany jest 'apokaliptycznym folkiem', innym zaś bardziej kojarzy się z 'mrocznym ambientem'. Twórcy tego nurtu, podłączeni pod sieć dystrybucyjną World Serpent, lubią sięgać po folkowe aranżacje i wspierać je elektronicznymi miksturami, wywołującymi zawał u klasycznych miłośników tak muzyki folkowej jak elektronicznej. Tworzone przez nich pejzaże muzyczne są jak surrealistyczne płótna malowane przez markiza de Sade przy wtórze wagnerowskich dźwięków. Epatują tajemnicą, rzucają zaklęcia na współczesny świat fin de siecle'u".

U boku Death In June wystąpi duński unikalny muzyczny projekt Die Weisse Rose - łączący estetykę szeroko rozumianej muzyki dark z elementami fieldrecordingu, czy martial music/neofolku. W Warszawie pojawią się z gościnnym udziałem Kima Larsena z Of The Wand And The Moon.

15.12.2011
Warszawa, Progresja

bilety do dnia: 08.12.2011 - 90 PLN

Info o biletach: deathinjune.poland@gmail.com

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

To The Bone Steven Wilson

Oho, Steven Wilson tym razem chce być Peterem Gabrielem. Tak można sobie pomyśleć słuchając "To The Bone". Czasami włącza mu się Talk Talk,...Gramy dalej

7 /10
Rough Times Kadavar

"Nie chcemy być po prostu kolejnym rockowym zespołem, chcemy być najlepsi" - zapowiadali przed premierą nowego albumu berlińczycy z Kadavar....Gramy dalej

8 /10
Cold Like War
Gatunek: Metalcore
Kasabian ocena 8
For Crying Out Loud
Gatunek: Indie rock
Hurts ocena 7
Desire
Gatunek: Pop
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31