Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Dezertera i WC

Koncert Dezertera i WC

W warszawskim klubie Park odbył się 24 kwietnia niezwykle energetyczny koncert. Wystąpiły dwie legendy polskiego punk rocka - Dezerter oraz WC.

Podczas tego koncertu, muzykom towarzyszył Projekt Cinemanual, czyli Specjalne Projekcje Aktywne Krzysztofa Owczarka. Jest to synchronizowana z muzyką forma wizualizacji, tworzonych przy użyciu analogowych urządzeń. Efekt jest niesamowity.

{IMG:dezerter_25042008.jpg}zdjęcie wykonał Robert Ochnio

Dezerter nie tylko zaprezentował kilka niegranych od dawna (ale jakże aktualnych wciąż) numerów, ale jeden, premierowy utwór. Znakomicie nagłośniony koncert sprawił, że do klub Park wypełniony był z meniskiem wypukłym, głównie przez najwierniejszych fanów i dawnych bywalców festiwalu w Jarocinie.
Dezerter powstał w 1981 roku w Warszawie. Występując początkowo pod nazwą SS-20, zespół zadebiutował koncertem podczas Mokotowskiej Jesieni Muzycznej'81, a rok później zaprezentował się szerszej publiczności podczas festiwalu w Jarocinie. W realiach Stanu Wojennego nazwa zespołu (oznaczająca nawiasem mówiąc radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi) okazała się zbyt prowokacyjna dla cenzury. Aby dalej występować, zespół przemianowano na Dezerter.


wideo do jednego z bardziej znanych utworów grupy- Nielegalny zabójca czasu

Koncert w Parku udał się wyjątkowo - na występ przyszli wierni fani, znający dobrze teksty grupy. Koncert był dobrze nagłośniony, a obaj wokaliści słyszalni w każdym miejscu. Trzeba też dodać, że wokalista i gitarzysta zespołu, Robert Matera jest świetnym instrumentalistą i - wbrew pozorom - w gitarze punk rockowej dzieje się bardzo wiele.

Wspólnie z Dezerterem wystapiła druga legenda polskiej sceny punk rockowej, grupa WC. WC, czyli Wyidealizowana Ciemność powstała w Miastku w połowie 1981 roku i przyjechała do Warszawy promować swój najnowszy album - Jurassic Punk. W ciągu czterdziestopięciominutowego koncertu zespół pokazał jak należy grać punk rocka. Szybko, drapieżnie, bez przerw na złapanie oddechu.

{IMG:wc_25042007.jpg} zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony zespołu

Dezerter i towarzyszące mu grupy wystąpią w dziewięciu największych miastach Polski. Na koncert zaprosiła nas wytwórnia Jimmy Jazz Records, a szczegóły trasy znajdziemy na stronach:

{LINK:www.wuce.pl}

{LINK:www.dezerter.most.org.pl}

{LINK:www.jimmyjazz.pl}

Woe To The Vanquished Warbringer

Doskonale zaczął się ten rok dla thrash metalu. Młodzież z Wysp i USA wypuszcza fantastyczne debiuty, a stare wygi, choć Warbringer to wciąż...Gramy dalej

9 /10
Hard Truth Coco Montoya

Coco Montoya po raz kolejny udowadnia, że nie trzeba być wybitnym gitarzystą, by stać się topowym bluesmanem.

Gramy dalej

7 /10
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Obituary ocena 8
Obituary
Gatunek: Death metal
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31