Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Koncert Dezertera i WC

Koncert Dezertera i WC

W warszawskim klubie Park odbył się 24 kwietnia niezwykle energetyczny koncert. Wystąpiły dwie legendy polskiego punk rocka - Dezerter oraz WC.

Podczas tego koncertu, muzykom towarzyszył Projekt Cinemanual, czyli Specjalne Projekcje Aktywne Krzysztofa Owczarka. Jest to synchronizowana z muzyką forma wizualizacji, tworzonych przy użyciu analogowych urządzeń. Efekt jest niesamowity.

{IMG:dezerter_25042008.jpg}zdjęcie wykonał Robert Ochnio

Dezerter nie tylko zaprezentował kilka niegranych od dawna (ale jakże aktualnych wciąż) numerów, ale jeden, premierowy utwór. Znakomicie nagłośniony koncert sprawił, że do klub Park wypełniony był z meniskiem wypukłym, głównie przez najwierniejszych fanów i dawnych bywalców festiwalu w Jarocinie.
Dezerter powstał w 1981 roku w Warszawie. Występując początkowo pod nazwą SS-20, zespół zadebiutował koncertem podczas Mokotowskiej Jesieni Muzycznej'81, a rok później zaprezentował się szerszej publiczności podczas festiwalu w Jarocinie. W realiach Stanu Wojennego nazwa zespołu (oznaczająca nawiasem mówiąc radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi) okazała się zbyt prowokacyjna dla cenzury. Aby dalej występować, zespół przemianowano na Dezerter.


wideo do jednego z bardziej znanych utworów grupy- Nielegalny zabójca czasu

Koncert w Parku udał się wyjątkowo - na występ przyszli wierni fani, znający dobrze teksty grupy. Koncert był dobrze nagłośniony, a obaj wokaliści słyszalni w każdym miejscu. Trzeba też dodać, że wokalista i gitarzysta zespołu, Robert Matera jest świetnym instrumentalistą i - wbrew pozorom - w gitarze punk rockowej dzieje się bardzo wiele.

Wspólnie z Dezerterem wystapiła druga legenda polskiej sceny punk rockowej, grupa WC. WC, czyli Wyidealizowana Ciemność powstała w Miastku w połowie 1981 roku i przyjechała do Warszawy promować swój najnowszy album - Jurassic Punk. W ciągu czterdziestopięciominutowego koncertu zespół pokazał jak należy grać punk rocka. Szybko, drapieżnie, bez przerw na złapanie oddechu.

{IMG:wc_25042007.jpg} zdjęcie pochodzi z oficjalnej strony zespołu

Dezerter i towarzyszące mu grupy wystąpią w dziewięciu największych miastach Polski. Na koncert zaprosiła nas wytwórnia Jimmy Jazz Records, a szczegóły trasy znajdziemy na stronach:

{LINK:www.wuce.pl}

{LINK:www.dezerter.most.org.pl}

{LINK:www.jimmyjazz.pl}

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31