Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Powstanie Warszawskie Lao Che znowu w sklepach

Powstanie Warszawskie Lao Che znowu w sklepach

Kultowa płyta zespołu Lao Che, zatytułowana "Powstanie Warszawskie", będzie miała swoją reedycję w lutym 2012.

Album, który był wydany w marcu 2005, a od ponad roku jest niedostępny w sprzedaży, został zremasterowany i opatrzony odświeżoną szatą graficzną.  Wydawnictwo ukaże się w formie dwupłytowego digipacka, zaś w skład bonusowej płyty CD wejdą utwory, które składały się na Epkę "Czerniaków",  dostępną dotychczas tylko w limitowanym nakładzie.

Zespół o płycie: "Po tylu latach od premiery albumu "Powstanie Warszawskie", nadal widzimy znaczący dydaktyzm tamtych czasów, nauki płynące z metodyki działań pokolenia Kolumbów i ich wkład w przedłużenie wiary w wolność i niezależność jednostki w obliczu wszelakich cierpień, przeciwności losu oraz agresji i przemocy. Te prawdy sprawdzają się również dzisiaj. Są uniwersalne. Tworząc tę płytę nie zdawaliśmy sobie sprawy jak ogromny potencjał poniesie ta muzyka i jak wpłynie ona na przeżycia i wartości obecnych pokoleń.Teraz, po latach, mogliśmy się o tym przekonać. Dziękujemy wszystkim, którzy wtedy dostrzegli nasz bezpretensjonalny stosunek do tematu i razem z nami - autorami tej płyty - przenieśli ten młodociany zryw odwagi na sale koncertowe, w domowe pielesze i wszędzie tam gdzie "Powstanie Warszawskie" było odbierane. To Wy ponieśliście ten album w lud. Chcielibyśmy zaprosić Was do krainy naszej ilustracji i jeszcze raz złożyć HOŁD tym, którzy tak piękną historię kreślili swoją ofiarą i życiem."

Program płyt:

CD1 Powstanie Warszawskie

1. 1939 / Przed Burzą
2. Godzina W
3. Barykada
4. Zrzuty
5. Stare Miasto
6. Przebicie do Śródmieścia
7. Czerniaków
8. Hitlerowcy
9. Kanały
10. Koniec

CD2 Czerniaków

1. Czerniaków
2. Groźba
3. Astrolog
4. Ludzie Wschodu (cover Siekiera)

Reedycja płyty Lao Che "Powstanie Warszawskie" ukaże się na rynku 6 lutego 2012 dzięki firmie Mystic Production.

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28