Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Blues w Mechaniku w niedzielę

Blues w Mechaniku w niedzielę

18 grudnia w warszawskim Klubie Mechanik odbędzie się ostatni tegoroczny koncert z cyklu "Blues w Mechaniku", podczas którego wystąpi JJL Trio.

JJL Trio to nowy projekt utworzony przez muzyków doświadczonych i znanych na polskich scenach jazzowych i bluesowych. W swoim repertuarze łączy blues z elementami jazzu, fusion i rocka.

W skład zespołu wchodzą:

Leszek Jakubczak (gitara) - na co dzień występujący poza JJL Trio w Why Ducky?, Crossroads, Slow Ride i Blue Sounds. Współpracował też z: Basic Element, Kabaretem Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, zespołem Mollęda, Mackiem Zielińskim (kompozytor), Anną Maruchą, Anthony Moon. Ponadto szanowany pedagog prowadzący wiele warsztatów gitarowych w całym kraju.

Jacek Prokopowicz (hammond) - Organista, pianista, kompozytor współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi, oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo), Indios Bravos (płyta Peace). Trasy koncertowe z amerykańskim bluesmanami: Khalif Wailin' Walter, GG Amos, Alvon Johnson. Obecnie gra z zespołem Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni (koncert na Top Trendy 2007r., Przystanek Woodstock 2009r., 2010r.), nowozelandzkim gitarzystą Noelem Couttsem oraz z kontrabasistą jazzowym Piotrem Rodowiczem.

Jarosław Gaś (perkusja) - Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny i kontraktowy, poruszający się w kręgu jazz, blues, funk, pop. Współpracował m.in. z Agnieszką Hekiert, Grześkiem Kapołką, zespołem Polucjanci, LosFunkeros.

http://www.jjltrio.com/
http://www.myspace.com/jjltrio
http://www.facebook.com/jjltrio

Bilety dostępne będą w dniu koncertu w cenach:

15zł - normalne
10zł - studenci i uczniowie
5zł - studenci PW

Klub Mechanik,
ul. Narbutta 87, Warszawa
www.bluesmechanik.wa.pl

Mons Mons

Chciałoby się powiedzieć, że oto wreszcie polski indie rock wystawił ciekawsko głowę ponad granice typowego dla naszej alternatywy brzmienia....Gramy dalej

7 /10
Pick Your Poison Selwyn Birchwood

Selwyn Birchwood zdążył wydać własnym sumptem dwie płyty, nim zgłosili się do niego przedstawiciele Alligator Records z propozycją, by dołączył...Gramy dalej

7 /10
Under Stars
Gatunek: Pop
Post-Traumatic Stress Disorder
Gatunek: Industrial rock
One More Time with Feeling
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31