Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Blues w Mechaniku w niedzielę

Blues w Mechaniku w niedzielę

18 grudnia w warszawskim Klubie Mechanik odbędzie się ostatni tegoroczny koncert z cyklu "Blues w Mechaniku", podczas którego wystąpi JJL Trio.

JJL Trio to nowy projekt utworzony przez muzyków doświadczonych i znanych na polskich scenach jazzowych i bluesowych. W swoim repertuarze łączy blues z elementami jazzu, fusion i rocka.

W skład zespołu wchodzą:

Leszek Jakubczak (gitara) - na co dzień występujący poza JJL Trio w Why Ducky?, Crossroads, Slow Ride i Blue Sounds. Współpracował też z: Basic Element, Kabaretem Moralnego Niepokoju, Stefano Terrazzino, zespołem Mollęda, Mackiem Zielińskim (kompozytor), Anną Maruchą, Anthony Moon. Ponadto szanowany pedagog prowadzący wiele warsztatów gitarowych w całym kraju.

Jacek Prokopowicz (hammond) - Organista, pianista, kompozytor współpracował m.in. z gitarzystą Jarosławem Śmietaną (koncerty), Wojciechem Waglewskim (na płycie Hey Jimi, oraz we wspólnym koncercie w programie 3 Polskiego Radia emitowanym na żywo), Indios Bravos (płyta Peace). Trasy koncertowe z amerykańskim bluesmanami: Khalif Wailin' Walter, GG Amos, Alvon Johnson. Obecnie gra z zespołem Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni (koncert na Top Trendy 2007r., Przystanek Woodstock 2009r., 2010r.), nowozelandzkim gitarzystą Noelem Couttsem oraz z kontrabasistą jazzowym Piotrem Rodowiczem.

Jarosław Gaś (perkusja) - Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny i kontraktowy, poruszający się w kręgu jazz, blues, funk, pop. Współpracował m.in. z Agnieszką Hekiert, Grześkiem Kapołką, zespołem Polucjanci, LosFunkeros.

http://www.jjltrio.com/
http://www.myspace.com/jjltrio
http://www.facebook.com/jjltrio

Bilety dostępne będą w dniu koncertu w cenach:

15zł - normalne
10zł - studenci i uczniowie
5zł - studenci PW

Klub Mechanik,
ul. Narbutta 87, Warszawa
www.bluesmechanik.wa.pl

Atonement Immolation

Są piłkarze, których lubię, a których kariery układały się różnie. Jedni błysnęli za młodu, ale nigdy nie potwierdzili drzemiącego w nich...Gramy dalej

8 /10
Obituary Obituary

Obituary prezentuje dziesiąty w swojej dyskografii krążek.

Gramy dalej

8 /10
Lost In Paris Blues Band
Gatunek: Blues rock
Emmure ocena 8
Look at Yourself
Gatunek: Metal
Feel Your Feelings Fool!
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31