Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Asymetryczna elektronika w programie Asymmetry Festival 4.0.

Asymetryczna elektronika w programie Asymmetry Festival 4.0.

Asymmetry Festival konsekwentnie poszerza spektrum swojego repertuaru. Tym razem do grona zespołów dołączą artyści z pogranicza szeroko rozumianej elektroniki i ambientu.

Wśród ogłoszonych projektów znajduje się długo wyczekiwany przez polskich fanów, niemiecki doomjazz - Bohren & Der Club of Gore oraz Broken Note - fenomen na scenie breakcorowo-drum’n’bassowej. Prócz nich, na elektronicznej scenie Browaru Mieszczańskiego, zagoszczą Nicolas Chevreux, Codeshift i Veathx.

Broken Note [Wielka Brytania] - Rytmiczna muzyka zespołu w ciągu ostatnich 3 lat podbiła taneczne parkiety na całym świecie. Prezentowana przez nich mieszanka świetnej jakości dźwięku, punkowego nastawienia, czystej energii i świeżości, pozwoliła temu duetowi w oka mgnieniu przedostać się do czołówki dubstepowych i hard drum’n’bassowych wykonawców. Do kolekcji udanych kolaboracji mogą zaliczyć współpracę z Amon Tobin, Cooh oraz Machine Code. Sądząc po zainteresowaniu ich muzyką, są oni głównymi graczami dla każdego, kto zafascynowany jest ciężką, punkową elektroniką.

Bohren & Der Club of Gore [Niemcy] - Celem istniejącego już niemal 20 lat doomjazzowego projektu od zawsze było stworzenie zupełnie unikalnej muzyki, co z powodzeniem im się udaje dzięki charakterystycznemu brzmieniowi, niespotykanemu w żadnym innym zespole. Polega on na budowaniu nastroju w oparciu o minimalne, nisko strojone instrumentarium. Jazzowe patenty spotykają się tutaj z mrocznym, ambientalnym klimatem, rysując w wyobraźni słuchaczy nastrojowe, ale i pełne niepokoju obrazy.

Nicolas Chevreux [Niemcy] - Założyciel marki Ad Noiseam. Od lat '90 zajmuje się promocją muzyki. Początkowo prowadził audycję radiową w swoim rodzinnym mieście Grenoble we Francji. Następnie przeniósł się do Berlina, gdzie stworzył prekursorski muzyczny blog Recycle Your Ears. Jako DJ często koncertuje także z Ad Noiseam.

Vaetxh [Wielka Brytania] czyli Rob Cloud, architekt dźwięku z Bristolu. Jego dźwiękowe eksperymenty nie obejmują tylko paraliżujących umysł basów i zmian częstotliwości, ale także zabawę z wizualizacjami. Posiada jeszcze dwie inne artystyczne osobowości: Ither i Dr:oid.

Codeshift [Wielka Brytania]  - Dj i producent, założyciel wytwórni Methlab oraz klubu Yardcore w Londynie, słynnego miejsca spotkań artystów tworzących jungle, dubstep, czy też drum’n’bass. Współpracował z  Bong-Ra i Aaronem Spectre (Drumcorps).

Asymmetry Festival 4.0 odbędzie się w dniach 3-5 maja 2012 roku w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu. Pozostałe dotychczas ogłoszone grupy to: Priestess, The Ascent of Everest, A Whisper in the Noise, Amenra, Red Fang, Celeste, My Own Private Alaska, Igorrr, Aethenor, Niveau Zero, Earthship, Vladimir Bozar 'n' Ze Sheraf Orkestär, Mombu oraz Obake.


Magazyn Gitarzysta jest patronem festiwalu.

www.asymmetryfestival.pl

Ambitions One Ok Rock

Kiedy wydaje się, że świat zdążył już nasycić się boysbandami, chłopcy z One OK Rock nieugięcie trwają na stanowisku. Czy słusznie?...Gramy dalej

5 /10
Big Fun Trio Elvin Bishop

Czterdzieści minut znakomitej rozrywki spod znaku klasycznego bluesa zaserwował Elvin Bishop na najnowszym albumie "Big Fun Trio".

Gramy dalej

7 /10
Warbringer ocena 9
Woe To The Vanquished
Gatunek: Thrash metal
Hard Truth
Gatunek: Blues rock
Immolation ocena 8
Atonement
Gatunek: Death metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMarzecnastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31