Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Solowy album Skawińskiego w przyszłym roku

Solowy album Skawińskiego w przyszłym roku

Grzegorz Skawiński znany z takich zespołów Skawalker, Kombi czy O.N.A. zakończył właśnie prace nad wydawnictwem "Me & My guitar". Płyta ukaże się na początku 2012 roku i zgodnie z zapowiedziami ma trafić również w gusta fanów nieco mocniejszego grania.

Większość ludzi kojarzy Grzegorza Skawińskiego z dokonaniami zespołu Kombi, z którym odnosił ogromne sukcesy w latach 80-tych. Ale to tylko jedna strona medalu niezwykle bogatej, muzycznej przeszłości tego gitarzysty.

Karierę solową rozpoczął on jeszcze przed rokiem 1990 (pierwsza solowa płyta "Skawiński" ukazała się w 1989 roku), później wspólnie Waldemarem Tkaczykiem, Zbigniewem Kraszewskim (ex-TSA) i Piotrem Łukaszewskim powołał do życia grupę Skawalker. W 1994 po przyjęciu do zespołu wokalistki Agnieszki Chylińskiej zmieniono nazwę kapeli na O.N.A. (w międzyczasie z grupy odszedł Łukaszewski, a dołączył Wojciech Horny). Po nagraniu kilku znakomicie przyjętych krążków zespół oficjalnie zakończył działalność w 2003 roku z powodu rozbieżnych wizji artystycznych.

Informacje o kolejnym solowym krążku Grzegorza Skawińskiego pojawiły się już nieco ponad rok temu. Jakiś czas temu artysta poinformował o zakończeniu prac nad swoim solowym wydawnictwem:

"Nareszcie! Po ponad rocznej 'harówce' miksy i master mojej płyty solowej zakończone! Wydanie koniec lutego/początek marca 2012...".

Co najciekawsze na krążku gościnnie pojawi się plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Marcin 'Kajtek' Makowiec, Adam Tkaczyk, Waldemar Tkaczyk, Mariusz Zaczkowski, Bernard Maseli, Jacek Królik, Marek Raduli, Jacek Polak, Adam Darski, Piotr Łukaszewski, Marek Napiórkowski, Kuba Matulewicz i Jacek Gawłowski.

Nergal z grupy Behemoth tak komentuje swój wkład:

"Jestem zaszczycony, że pojawię się na solowej płycie mojego starego przyjaciela i gitarowego mistrza Grzegorza Skawińskiego!"

Nie od dziś wiadomo, że Skawa jest istnym maniakiem sprzętowym i poszukiwaczem ciekawych technologicznych rozwiązań. Podczas prac nad solowym krążkiem używał m.in. takich wzmacniaczy jak Komet Concorde, Two Rock, Divided by 13, MLC czy Matchless.

Nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać z niecierpliwością na ciekawie zapowiadający się krążek "Me And My Guitar". Dla przypomnienia jeden z najpopularniejszych utworów grupy O.N.A.:

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

(krn)


RECENZJE

Think Different Brain Connect
7 /10

Brain Connect to zespół, który uwielbia eksperymentować z muzyką. Elementy jazzu, progresywnego rocka i innych pokrewnych gatunków perfekcyjnie... Gramy dalej

Some Of My Favs Live Asia Czajkowska-Zoń
7 /10

Asia Czajkowska-Zoń to toruńska wokalistka o niezwykle rozległych zainteresowaniach muzycznych. Nieobce są jej jazz, blues, funky, soul, a nawet... Gramy dalej

The Perception Mentally Blind
8 /10

Jeszcze zanim o Mentally Blind zrobiło się odpowiednio głośno, podskórnie czułem, że w grupie znajdują się odpowiedni muzycy, którzy mogą... Gramy dalej

Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31