Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Leszek Cichoński w Poznaniu

Leszek Cichoński w Poznaniu

4 lutego w poznańskim klubie Blue Note odbędzie się koncert czołowego polskiego gitarzysty bluesowego Leszka Cichońskiego.

Leszek Cichoński będzie promował piątą płytę "Sobą Gram", będącą jednocześnie pierwszym w pełni autorskim krążkiem.

Ciężko znaleźć wśród wrocławskich muzyków postać bardziej rozpoznawalną od gitarzysty Leszka Cichońskiego. Od 30 lat aktywnie działa na polskiej scenie muzycznej, mając za sobą kolaboracje z takimi jej tuzami jak: Tadeusz Nalepa, Wojciech Karolak, Jerzy Piotrowski, Krzysztof Ścierański czy Tomasz Szukalski. Współpracował również z wybitnymi bluesmanami ze Stanów Zjednoczonych: Carlosem Jonhsonem, Sammie Fenderem czy Johnem "Broadway" Tuckerem. Jest także pomysłodawcą Gitarowego Rekordu Guinnessa, który ściąga co roku na wrocławski Rynek tysiące fanów gitary.

Pierwszym singlem zwiastującym najnowszy album był utwór "Sobą gram". Jego emisja w stacjach radiowych związana była z kolejną edycją Gitarowego Rekordu Giunnessa. Tekst piosenki wyszedł spod pióra Jacka Cygana, zainspirowanego gitarową pasją Leszka i widokiem tysięcy gitar grających razem "Hey Joe" podczas gitarowego rekordu. Nowy aktualny singiel to "Twój czas". Na płycie zagrali muzycy, którzy od lat współpracują z Leszkiem Cichońskim: Tomasz Grabowy, Łukasz Sobolak i Robert Jarmużek. Ich wzajemne zrozumienie będzie odczuwalne w każdym dźwięku tego krążka. Gościnnie zaśpiewali Mateusz Krautwurst, Kasia Mirowska, Jorgos Skolias oraz młody rockowy wokalista Łukasz Łyczkowski. Wieńczący płytę jedyny instrumentalny utwór Allman Brotherhood organami Hammonda ubarwił Wojciech Karolak.

Leszek Cichoński "Guitar Workshop":

Tomasz Grabowy - bass
Łukasz Łyczkowski - vocal
Robert Jarmużek - keyboard
Łukasz Sobolak - drums
Leszek Cichoński - guitar & vocal

Sobota, 4 lutego 2012
Blue Note, godz. 20:00
ul. Kościuszki 79, Poznań

Bilety: przedsprzedaż - 25 pln wejściówki / 35 pln miejsca siedzące
w dniu koncertu - 30 pln wejściówki / 40 pln miejsca siedzące
Dostępne w: CiM, Rock Long Luck, klub Blue Note

Organizator: artWERK

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Wall of Sound Marty Friedman

Marty Friedman będzie już zawsze kojarzony z Megadeth, ale życie po tej kapeli też istnieje, czego dowodzi choćby tegoroczny album amerykańskiego...Gramy dalej

9 /10
Live at Carnegie Hall - An Acoustic Evening Joe Bonamassa

Przodownik pracy Joe Bonamassa niezmiennie wyrabia 300% normy i nie ma roku, by na rynku nie pojawiło się dzieło podpisane jego nazwiskiem.

Gramy dalej

8 /10
How Did We Get So Dark?
Gatunek: Rock
Existential Gravity
Gatunek: Progressive metal
Erase Images
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniSierpieńnastępny
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31