Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Festiwal Rocko-Go

Festiwal Rocko-Go

Pomysł jest prosty: Festiwal Rocko-Go jest działaniem długofalowym, które stawia sobie za cel wypromowanie młodych, interesujących artystów. Zaprezentowanie całemu światu ich osobowości i twórczości. Patronat nad festiwalem objął nasz magazyn.

Rocko-Go łączy w sobie wszelaką sztukę alternatywną. Głównym motorem przedsięwzięcia jest muzyka rockowa. Obok niej wystepują takie dziedziny sztuki jak malarstwo, fotografia czy rzeźba itp. Jednym słowem - liczy się dla nas każda ciekawa inicjatywa kulturalna. Dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mają coś ciekawego do zaprezentowania.
Festiwal rozpoczął się przeglądem zespołów muzycznych w dniu 13 stycznia 2008 o godzinie 19.00 w klubie Piwnica 21 w Poznaniu. W kolejnych miesiącach odbyły się dalsze eliminacje. Finał imprezy odbędzie się 28-29 czerwca 2008 roku w miejscowości Dopiewo koło Poznania.
Zwycięzców Festiwalu wyłoni niezalezne Jury ( w tym nasz przedstawiciel). Odbędzie się również koncert gwiazdy Festiwalu, wystepy grup parateatralnych, koncerty muzyki eksperymentalnej, wernisaż malarstwa, rzeźby i fotografii.
25 maja o godz. 18:30 w klubie Piwnica 21 w Poznaniu odbędzie się Gala Rocko- Go, na której organizatorzy zaproszą oficjalnie skład nominowanych zespołów do występu w Finale imprezy. Przewidziana jest także konferencja prasowa oraz Jam Session. Zapraszamy muzyków do wspólnego grania.
Jury festiwalu postanowiło zakwalifikować do Finału imprezy, czyli części konkursowej, następujące zespoły:
Hotel Kosmos
Heritage
Rust
Zgon
Metanoia
Votum
Gentelman!
Mairess

Dodatkowo Jury postanowiło wyróżnić dwa zespoły dając im możliwość zagrania koncertu w czasie Finału Rocko-Go. Wyróżnieni to:
S.O.U.L
Shisha Lovers

Gwiazdami Festiwalu będą:
Gutierez (support Pearl Jam w Polsce)
Carnal
Testor

Ponadto, jako goście wystąpią:
Pl.otki
Carrion
Fruhstuck
Jacek Kulesza
Futurobnia
Plateu
Undergroundfly
Białe Wiśnie
Fryderyk Lisek (muzyka eksperymentalna)
The Skys (Litwa)
Ulis (Białoruś)

{IMG:nagroda_14052008.jpg} (Na zdjęciu nagroda ufundowana przez gminę Dopiewo)

Post Pop Depression: Live At The Royal Albert Hall Iggy Pop

W marcu ubiegłego roku Iggy Pop przypomniał o sobie świetnym albumem "Post Pop Depression", nagranym z pomocą Josha Homme'a.

Gramy dalej

9 /10
Acoustic Simple Minds

Kim są Simple Minds wie chyba każdy, kto choć pobieżnie interesuje się popkulturą. Wprawdzie czasy świetności przypadające na przełom lat...Gramy dalej

8 /10
David Bowie. Starman. Człowiek, który spadł na ziemię
Gatunek: Rock
Furia ocena 9
Księżyc Milczy Luty
Gatunek: Black metal
In Flames ocena 8
Battles
Gatunek: Metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniStyczeńnastępny
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31