Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Przypominamy, że już najbliższy poniedziałek 16 stycznia do warszawskiej Stodoły zawita Tarja Turunen. Rozdajemy bilety na to wydarzenie.

Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish. Tarja solowo już kilkakrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30.000 kopii.

Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek "My Winter Storm", który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel "I Walk Alone" przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Ostatni album Turunen "What Lies Beneath" pojawił się we wrześniu 2010 r.

Tarja Turunen już 16 stycznia 2012 roku wystąpi na koncercie w Polsce. Styczniowy koncert zapowiada się wyjątkowo, gdyż ostatni raz będziemy mogli posłuchać Tarji prezentującej repertuar z "What Lies Beneath". Po tej trasie artystka zamierza zrobić sobie kilkuletnią przerwę, zanim znów pomyśli o nagraniu nowego materiału.

16.01.2012
Warszawa, Klub Stodoła


Otwarcie bram godz. 19.00
Start godz. 20.00

Ceny biletów:

120 zł (przedsprzedaż)
130 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Konkurs


Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: "co łączy Tarję z twórcami albumu "Comeblack", o którym piszemy dzisiaj na stronie Gitarzysty"?

Odpowiedzi (oraz imię i nazwisko) przesyłajcie do jutra do godziny 12:00 na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl


Rozwiązanie konkursu


Tarja Turunen wystąpiła gościnnie w utworze Scorpions "The Good Die Young".

Podwójne wejściówki na koncert wokalistki otrzymują:

Kamila Moczulska
Martyna Łęczycka


Gratulujemy!

The Last Night of The Electrics Status Quo

Status Quo legendą jest i basta. Wystarczy wspomnieć, że od 1962 roku do dziś, nagrali 60 piosenek, które znalazły się na brytyjskiej liście...Gramy dalej

6 /10
Mad Season Obey The Brave

Nie sądziłem, że Kanadyjczycy zboczą z drogi melodyjnego hc/metalcore’a na rzecz niemal kalifornijskich punkowych brzmień, ale to dobrze. Niech...Gramy dalej

8 /10
Wastelands
Gatunek: Post-rock
Origin ocena 6
Unparalleled Universe
Gatunek: Death metal
Heat
Gatunek: Art Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLipiecnastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31