Kup Magazyn Gitarzysta
Strona główna / Muzyka / Newsy / Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Przypominamy, że już najbliższy poniedziałek 16 stycznia do warszawskiej Stodoły zawita Tarja Turunen. Rozdajemy bilety na to wydarzenie.

Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish. Tarja solowo już kilkakrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30.000 kopii.

Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek "My Winter Storm", który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel "I Walk Alone" przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Ostatni album Turunen "What Lies Beneath" pojawił się we wrześniu 2010 r.

Tarja Turunen już 16 stycznia 2012 roku wystąpi na koncercie w Polsce. Styczniowy koncert zapowiada się wyjątkowo, gdyż ostatni raz będziemy mogli posłuchać Tarji prezentującej repertuar z "What Lies Beneath". Po tej trasie artystka zamierza zrobić sobie kilkuletnią przerwę, zanim znów pomyśli o nagraniu nowego materiału.

16.01.2012
Warszawa, Klub Stodoła


Otwarcie bram godz. 19.00
Start godz. 20.00

Ceny biletów:

120 zł (przedsprzedaż)
130 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Konkurs


Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: "co łączy Tarję z twórcami albumu "Comeblack", o którym piszemy dzisiaj na stronie Gitarzysty"?

Odpowiedzi (oraz imię i nazwisko) przesyłajcie do jutra do godziny 12:00 na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl


Rozwiązanie konkursu


Tarja Turunen wystąpiła gościnnie w utworze Scorpions "The Good Die Young".

Podwójne wejściówki na koncert wokalistki otrzymują:

Kamila Moczulska
Martyna Łęczycka


Gratulujemy!

Forever Child Agnieszka Chylińska

Niekoronowana królowa polskiego rocka po siedmiu latach powróciła z nowym albumem, choć może to powrót ze znaczniej głębiej osadzonego okresu?...Gramy dalej

6 /10
XXX - Three Decades in Metal Hansen & Friends

Kai Hansen to gitarzysta i wokalista, a zarazem ikona niemieckiej sceny heavy i power metalu, współtwórca Helloween, twórca Gamma Ray i członek...Gramy dalej

8 /10
Spoiwo ocena 9
Salute Solitude
Gatunek: Post-rock
Beth Hart ocena 9
Fire on the Floor
Gatunek: Blues
Album of the Year
Gatunek: Alternative rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniPaździerniknastępny
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31