Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Tarja Turunen w Warszawie - konkurs

Przypominamy, że już najbliższy poniedziałek 16 stycznia do warszawskiej Stodoły zawita Tarja Turunen. Rozdajemy bilety na to wydarzenie.

Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish. Tarja solowo już kilkakrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt tłumnie zgromadzonej publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Wokalistka znana jest przede wszystkim ze współpracy z zespołem Nightwish, z którym nagrała 5 pełnowymiarowych albumów, które sprzedały się na całym świecie w ilości ponad miliona egzemplarzy i wielokrotnie pokryły się platyną. Ponad 500.000 fanów uczestniczyło w niezwykłych koncertach zespołu w najdalszych zakątkach naszego globu. Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem "Breath from Eternity", który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30.000 kopii.

Kolejnym sukcesem Tarji, okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek "My Winter Storm", który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel "I Walk Alone" przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech. Ostatni album Turunen "What Lies Beneath" pojawił się we wrześniu 2010 r.

Tarja Turunen już 16 stycznia 2012 roku wystąpi na koncercie w Polsce. Styczniowy koncert zapowiada się wyjątkowo, gdyż ostatni raz będziemy mogli posłuchać Tarji prezentującej repertuar z "What Lies Beneath". Po tej trasie artystka zamierza zrobić sobie kilkuletnią przerwę, zanim znów pomyśli o nagraniu nowego materiału.

16.01.2012
Warszawa, Klub Stodoła


Otwarcie bram godz. 19.00
Start godz. 20.00

Ceny biletów:

120 zł (przedsprzedaż)
130 zł (w dniu koncertu)

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym koncertu.


Konkurs


Mamy do wygrania dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie: "co łączy Tarję z twórcami albumu "Comeblack", o którym piszemy dzisiaj na stronie Gitarzysty"?

Odpowiedzi (oraz imię i nazwisko) przesyłajcie do jutra do godziny 12:00 na maila: szymon.kubicki@magazyngitarzysta.pl


Rozwiązanie konkursu


Tarja Turunen wystąpiła gościnnie w utworze Scorpions "The Good Die Young".

Podwójne wejściówki na koncert wokalistki otrzymują:

Kamila Moczulska
Martyna Łęczycka


Gratulujemy!

Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn Mike Oldfield

Oldfield w wielkiej formie! Już wprawdzie przynależące do popowej części twórczości Mika, "Man on the Rocks" zwiastowało, że artysta złapał...Gramy dalej

8 /10
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Rules
Gatunek: Hardcore
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28