Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Oldschool Fest w Stodole

Oldschool Fest w Stodole

28 stycznia w klubie Stodoła odbędzie się impreza Oldschool Fest, w ramach której wystąpią The Analogs, Deadline, Bulbulators, Vienio & Way Side Crew.

Oldschool Fest to impreza organizowana od 2004 roku w Szczecinie, której celem było propagowanie muzyki niezależnej a w szczególności punk rocka we wszelkich jego odmianach: od punk 77 po hard core. Obecnie nadszedł czas, aby wyruszyć w Polskę i pokazać, że punk rock ma się dobrze a nawet doskonale.

W ramach warszawskiej edycji tej imprezy, która odbędzie się w klubie Stodoła pojawi się jedna z najpopularniejszych na świecie grup grających melodyjnego punk rocka - Deadline oraz najlepsza polska kapela parająca się tradycyjnym punk rockiem - śląski Bulbulators. Wspierać ich będzie Vienio & Way Side Crew, a gospodarzami i gwiazdami imprezy będzie legenda polskiej sceny punk, szczecińska formacja The Analogs.

Vienio & Way Side Crew
Vienio to muzyk znany do tej pory głównie ze swojej aktywności na scenie hip-hopowej za sprawą formacji Molesta - Ewenement, ale korzenie jego fascynacji muzycznych sięgają dużo głębiej. Swoja karierę muzyczną zaczynał pod wpływem muzyki hard core i punk. Jakiś czas temu nawiązał współpracę z pochodzącą z Koluszek grupą Way Side Crew mającą na swoim koncie dwa autorskie albumy. Owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana Vienio & Way Side Crew "Wspólny Mianownik", na której znalazły się piosenki znane z hip-hopej twórczości Vienia, ale tym razem w wersjach hard-core/punk, oraz kilka piosenek premierowych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym wydawnictwie.

Bulbulators
Działający od wielu lat na polskiej scenie Bulbulators, to jeden z nielicznych w naszym kraju dowodów na to, że punk rock można grać perfekcyjnie. Setki koncertów, kilka albumów i rzesza wiernych fanów potwierdzają, że Bulbulators to najlepsza w Polsce kapela, sięgająca swoją muzyką do pionierskich dokonań Ramones, Buzzcocks, The Clash czy Undertones.

Deadline
Pochodzący z Wielkiej Brytanii Deadline (choć w swoim składzie mają dwie osoby o francuskim rodowodzie), to obecnie jedna z najpopularniejszych grup punk rockowych na świecie. Żeński wokal, melodyjne, dynamiczne i niepozbawione ostrości kompozycje zjednały im fanów od Moskwy po Nowy Jork. Do Polski przylatują nie po raz pierwszy i za każdym razem potwierdzają swój najwyższy poziom dając niezapomniany show.

The Analogs

Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak Business, Angelic Upstarts, Dezerter, Demented Are Go, Chelsea, Peter & The Test Tube Babies, Discharge czy Farben Lehre. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości The Analogs. Szczerość i energia ich koncertów to składowa ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W ich muzyce można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak Cock Sparrer, Rancid, Johnny Cash, The Clash, Social Distortion.

28.01.2012
Klub Stodoła, Warszawa


Cena biletu:

przedsprzedaż: 39 PLN
w dniu koncertu: 45 PLN

Kasa Klubu STODOŁA (Warszawa ul. Batorego 10 http://www.stodola.pl ), Ticket Pro, Eventim, Sklepy Media Markt, Sklepy Saturn, TicketClub (Warszawa Bracka 25 (Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club).

Gemini Suite Jon Lord

Ktoś musiał być pierwszy. Więc to nie tak, że pstryknięto palcami i powstał "S&M" Metalliki albo "Moment of Glory" Scorpionsów, nie wspominając...Gramy dalej

5 /10
Nightmare Logic Power Trip

Southern Lord to label cieszący się ogromnym uznaniem i niemal każda nowa pozycja w katalogu amerykańskiej oficyny staje się kultowa.

Gramy dalej

7 /10
Return to Ommadawn
Gatunek: Progressive rock
Soen ocena 7
Lykaia
Gatunek: Progressive metal
Rapid Foray
Gatunek: Heavy metal
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniLutynastępny
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28