Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Warsztaty gitary klasycznej Adama Świtały w GUITARSCHOOL.PL

Warsztaty gitary klasycznej Adama Świtały w GUITARSCHOOL.PL

Zapraszamy na warsztaty gitary klasycznej, które poprowadzi wykładowca szkoły Guitarschool.pl - Adam Świtała. Głównym celem spotkania będzie przyjrzenie się klasycznej technice gry oraz jej poszczególnym elementom.

Warsztaty skierowane są zarówno dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Udział jest BEZPŁATNY. Nie zapomnijcie zabrać własnego instrumentu.

TERMIN: 29 stycznia (niedziela), g.13:00

MIEJSCE: Warszawska szkoła gitary GUITARSCHOOL.PL
Al. Niepodległości 159/ Lokal 129 (Metro Pole Mokotowskie)
02-555 Warszawa
tel: 533 500 506; 533 500 507
kontakt@guitarschool.pl
www.guitarschool.pl

PROGRAM WARSZTATÓW:

Wykorzystanie klasycznej techniki gry na gitarze w muzyce rozrywkowej

Głównym celem warsztatów jest przyjrzenie się klasycznej technice gry na gitarze oraz jej poszczególnym elementom pod kątem korzyści, jakie opanowanie ich daje przy wykonywaniu repertuaru rozrywkowego. Przeanalizujemy rzadko wykorzystywane przez gitarzystów "rozrywkowych" techniki takie, jak apoyando, rasgueado, przydatne w grze fingerstyle jak również w jazzie, rocku, czy pop - zwłaszcza wszędzie tam, gdzie akustyczna lub klasyczna gitara stanowi element większego zespołu.

Porozmawiamy także o tym, na co warto zwrócić uwagę przy nauce improwizacji w oparciu o szkoły takich mistrzów jak Ralph Towner (Oregon, Weather Report), oraz barokowe tabulatury. Na koniec przyjrzymy się technice gry Marka Knopflera (Dire Straits) i zobaczymy jakie możliwości daje gitara klasyczna podłączona do syntezatora. Dla chętnych - konsultacje w formie lekcji otwartej.

PROWADZENIE: Adam Świtała

Muzyk o niezwykle różnorodnym repertuarze, kompozytor, aranżer. Współpracował m.in. z Teatrem Polonia w Warszawie oraz Krystyną Jandą, Teatrem Studio, Teatrem Lalka, Teatrem Drak (Czechy) czy Starym Teatrem im. Karola Spisaka (Słowacja). Na swoim koncie ma nagrania dla radia i Telewizji Polskiej.

Autor i wykonawca oprawy muzycznej Krakowskich Salonów Poezji, w ramach których towarzyszył występom m.in. Daniela Olbrychskiego, Anny Nehrebeckiej, Anny Dymnej, Wojciecha Malajkata. Współzałożyciel Maja Olenderek Ensemble i eksperymentującego duetu DuoTurborożec. Jako solista koncertował w Polsce i za granica (m. in. na prestiżowym Potsdamer Schlössernacht w Poczdamie), w ramach festiwalu Olympus Jazz Nights 2008 w Warszawie, Warsaw Summer Jazz Days, finalista organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej konkursu Nowa Tradycja 2007.

Współpracuje z wieloma zagranicznymi muzykami, m. in. z wybitnym szwedzkim kontrabasistą Joelem Gripem, Niklasem Barno (The Jolly Boat Pirates - Szwecja), Eve Risser (Francja), Yuko Oshimą (Donkey Monkey - Japonia), japońską harfistką Seiko Fukishimą, oraz wieloma cenionymi polskimi muzykami młodego pokolenia. Podstaw gry flamenco uczył sie pod kierunkiem Arturo "El Polaco" Muszynskiego.

Strona domowa:
www.adamswitala.com

(krn)

One More Time with Feeling Nick Cave & The Bad Seeds

Głęboki i poruszający. Prosty w środkach przekazu, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy i szczery. Pokazujący, że piękno miewa również smutne,...Gramy dalej

9 /10
Reaching into Infinity DragonForce

Aż ciężko uwierzyć, że Dragonforce wydaje płyty od blisko piętnastu lat, tym bardziej, że zainteresowanie zespołem straciłem wraz z odejściem...Gramy dalej

5 /10
Minetaur ocena 7
Gravel Pit
Gatunek: Metal
Miejscovi ocena 7
Tak się nie gra
Gatunek: Pop
Mastodon ocena 8
Emperor of Sand
Gatunek: Rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniMajnastępny
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31