Kup Magazyn Gitarzysta

Strona główna / Muzyka / Newsy / Jessie Evans w marcu odwiedzi Wrocław

Jessie Evans w marcu odwiedzi Wrocław

Już 9 marca we wrocławskim klubie muzycznym Łykend wystąpi żywiołowa Jessie Evans, której towarzyszył będzie perkusista Iggy’ego Popa i zespołu Swans - Toby Dammit.

Polsce widzowie pamiętają Jessie Evans, rezydującą obecnie w Berlinie wokalistkę i saksofonistkę, z występu grupy Vanishing.

Minęły lata, zmieniali się muzycy, z którymi Jessie współpracowała, artystka zaczęła występować pod swoim nazwiskiem, zmieniła się w końcu sama muzyka, którą Evans wykonuje, ale pozostał ten sam nieposkromiony duch i atmosfera szaleńczej zabawy na jej koncertach (można zobaczyć na youtube, co się działo podczas występów Evans i Dammita w Los Angeles i Meksyku). Evans, rasowa frontmenka, śpiewa, gra na saksofonie i tańczy na scenie i pośród publiczności, elegancki Dammit nabija transowe podkłady rytmiczne, co w sumie kreuje gęstą, seksualną aurę, pełną południowych, ekstatycznych rytmów, lounge jazzu i swingu, mogącą się kojarzyć z klimatem przedwojennych kabaretów, a która nacechowana została iście punkową dynamiką i żarem.

Jessie Evans zaczynała swą muzyczną karierę w punkowo-garażowo-gotyckiej żeńskiej grupie Subtonix, z którą nagrała album i dwa single. Później powołała do życia trio Vanishing, z którym to zespołem penetrowała mroczne klimaty gotyku, deathrocka i darkwave i z którymi to zjechała Stany i Europę i nagrała trzy albumy (w tym ostatni m.in. przy współudziale Hanin Elias z Atari Teenage Riot). Po przenosinach do Berlina i rozwiązaniu Vanishing Evans podjęła współpracę z Bettiną Koster, gwiazdą berlińskiego undergroundu, muzykiem, filmowcem, artystką znaną z jednego najważniejszych podziemnych berlińskich zespołów lat 80., blisko zaprzyjaźnionej z Einsturzende Neubauten kapeli Malaria! (z tej samej formacji wywodzi się Gudrun Gut, szefowa kultowego labela Monica). Evans i Koster pod szyldem Autonervous wydały długogrający album i zagrały wiele świetnie przyjmowanych koncertów. Ostatecznie Evans zaczęła występować pod własnym nazwiskiem, a do współpracy zaprosiła perkusistę Toby’ego Dammita.

Toby Dammit to temat na odrębną opowieść. Artysta wszechstronny, znany przede wszystkim z tego, że przez dziewięć lat grał w zespole Iggy’ego Popa, a przez siedem lat towarzyszył Michaelowi Gira, najpierw w Swans, a potem w jego solowych projektach. Dammit nagrał również autorską płytę oraz współpracował ze słynnymi ekscentrykami z The Residents podczas nagrywania ich albumu "Demons Dance Alone". Z The Resident ponoć wiążą go ściślejsze związki, ale to nie potwierdzona informacja, jako że formacja ściśle przestrzega zasady anonimowości...

Na debiutanckim albumie Evans i Dammit pojawiło się mnóstwo gości: Budgie (Siouxsie and The Banshees, The Creatures), Namosh, Martin Wenk (Calexico), Chloe Griffin, Sun Choir of The Himmel (Berlin), Ninos Del Sol (Tijuana) i The Extra Action Marching Band (Oakland/San Francisco), a jego produkcją zajął się Thomas Stern (Crime And The City Solution / Einsturzende Neubauten).

9.03.12
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38
godz.21.00

bilety:
35 zł - przedsprzedaż,
45 zł - w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Wołanie Eklektik

Sporą część życia spędziłem w Toruniu, a to właśnie w tym zjawiskowym mieście działa debiutujący właśnie EPką Eklektik.

Gramy dalej

7 /10
Humanz Gorillaz

Goryle boją się Brexitu i elekcji Donalda Trumpa. Przeczuwają, że nadciąga apokalipsa. Postanawiają więc zorganizować imprezę na koniec świata....Gramy dalej

5 /10
Self Supremacy
Gatunek: Metalcore
My Faith / My Curse
Gatunek: Hardcore
One More Light
Gatunek: Pop rock
Zobacz wszystkie
KALENDARIUM
poprzedniCzerwiecnastępny
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30